Şimdi yükleniyor

iOS 10.2 için Jailbreak Yayınlandı! Ama…

ios-10-2-jailbreak

iOS 10.2 için Jailbreak Yayınlandı! Ama…

Son Güncelleme tarihi 31 Mart 2022 by Teknoloji Haber

Luca Todesco, Yalu iOS 10.2 Jailbreak kaynak kodunu daha geniş geliştirici, güvenlik ve Jailbreak topluluklarına ulaştırmak için indirmeye sundu.

teknik destek

Todesco, Yalu iOS 10.2 Jailbreak‘in 64 bit cihazları destekleyeceğini açıkça belirtirken, iOS 10.2 Jailbreak ile doğrudan ilgilenmediğini söyleyerek ortalığı biraz bulandırdı. iOS 10.3 beta 1 şu anda geliştiriciler için kullanılabilir. Tam da bu noktada Todesco’nun iOS 10.2 için tamamlanmamış Yalu JB uygulaması şimdi GitHub’da barındırılıyor ve herkes tarafından indirilebiliyor.

Her şeyden önce, bu sürüm için en önemli kelimenin “eksik” olduğunu, yani iOS 10.2 çalıştıran cihazlar için tam işlevli bir Jailbreak uygulaması olmadığının anlaşılması gerekiyor. Bunun anlamı, Todesco’nun ve Jailbreak’e işlemine yardım eden diğer kişilerin, iOS 10.2 JB işlemlerini hızlandırmak için daha fazla destek bulmak adına böyle bir adım atmış olmalarıdır.

Yayınlanan kaynak kodu, teknik konulara hakim olan ve halihazırda başlatılmış olan işi tamamlamak için gayretli olan bir kişiler tarafından indirilebilir veya sadece bir Jailbreak’in kabuğunun içinde nasıl durduğunu ve nasıl yapılandığı merak eden biri tarafından indirilebilir.

Birisinin, codebase ile etkileyici bir şey yapmanın zorluğunu gerçekten üstlenip üstlenmeyeceğini görmek çok ilginç olacak. Aksi takdirde, Luca Todesco ve Marco Grassi, bu Jailbreak üzerinde doğrudan bir çalışma yapmadıklarını söylüyorlar. Yani birileri işi üstlenmezse iOS 10.2 Jailbreak ya gecikecek ya da hiç gelmeyecek.

Ayrıca bu haberin en önemli yönü ise, iOS 10.2.1 güncellemesini yüklenmiş olan 64 bit cihaz kullanıcılarının, halen iOS 10.2’ye geri dönüşlerin açık olması fırsatından faydalanarak, heme yazılım düşürme (downgrade) yapmalarıdır.

Apple, iOS 10.3’ün testlerini geliştiricilerle birlikte gerçekleştiriyor ve şu anda final sürümü kullanılabilir olan iOS 10.2.1’den iOS 10.2’ye geri dönüşler açık. Ancak şirket, bunu beklenenden daha kısa süre içerisinde engelleyebilir. Bu sebeple elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

İLGİLİ HABER: iOS 10.2.1’den iOS 10.2’ye Nasıl Geri Dönülür? (iOS Sürüm Düşürme)

Eğer siz de, iOS 10.2 Jailbreak için bir şeyler yapabileceğinizi düşünüyorsanız, Todesco’nun çalışmasına ait kaynak kodlarını buradan devam ederek, GitHub üzerinden edinebilirsiniz.

teknik destek

28 yorum

comments user
mehmet ali

yok kardeşim jailbreak su an ıcın hala sorunlu betaların bıtmesını bekle bende aynı sorunu yasadım ve kaldırdım jailbreakı suan 10.2 de sorunsuz cıkacak jb yi bekliyorum

comments user
Hüseyin

Jailbreak işlemini uyguladım fakat bir kaç tweak yükledikden sonra telefon resping yaptı. Ve açıldığında tüm sistem uygulamarı silnmişti; ayarlar telefon müzik yada fotoğraflar gibi… sonra tekrar iphonu yeniden kurup denedim. Bu sefer sadece repo ekledim ve aynı şekilde sorun çıkardı. Ne yapmalıyım ? İphonumu bulu kapatmadan yaptım acaba ondan mı? Telefonum SE

comments user
ceycey

ios 10.1 de de tum 64 bit cihazlar icin destek gelicek dediler bekledik fıss cıktı dahada cıkmaz 6 ya bişe 🙁

comments user
ceycey

iphone 6 yı yine desteklemiyor amacları ne bunların 64 bit bu cihazda bosuna denemeyin iphone 6 yı desteklemiyor impectorden yaptım olmadi todesco cıkartmaz umudum pangu ama onların cıkartıcagıda maglum todesco cıkardı cunku 🙁

comments user
mustige01

iPhone 6 yı destekliyor mu

comments user
Eymen

Tam sürümü ne zaman çıkacak

comments user
suat

peki nasıl yapıcaz jailbreak

Yorumlar kapalı.