Şimdi yükleniyor

iOS 10.2 için Sorunsuz Çalışan Jailbreak Aracı Geliyor!

ios-10-2-jailbreak

iOS 10.2 için Sorunsuz Çalışan Jailbreak Aracı Geliyor!

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2017 by Müşteri hizmetleri

Yalu1011 ve yalu102 Jailbreak araçları ile şöhretine şöhret katan, tanınmış geliştirici ve iOS güvenlik araştırmacısı Luca Todesco, iOS 10.2 sürümü için Safari tarayıcısı tabanlı JailbreakMe tarzı bir Jailbreak aracını serbest bırakabileceğini açıkladı. Bu yeni Jailbreak çözümü her yedi günde bir Jailbreak yenilemesini gerektirmiyor. Yani gelecekte bu Jailbreak aracı yayınlanırsa sorunsuz çalışan bir araç olarak JB topluluğunda yer bulmuş olacak.

teknik destek

Konuyla ilgili Twitter’dan açıklama yapan Luca, bu iOS 10.2 Jailbreak’in iOS 10.3’ün yayınlanmasından sonra geleceğini aktardı. Luca’nın iOS 10.3 güncellemesini yayınlanmasını bekliyor olmasının nedeni ise Apple’ın iOS 10.3’de elindeki güvenlik açığını kapatıp kapatmadığını kontrol etmek olabilir.

Sorunsuz iOS 10.2 Jailbreak için kullanılan güvenlik açığı, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Safari tabanlı. iOS 10.2 için yayınlanması planlanan Jailbreak aracının adı ise “Jbme102” olarak adlandırılıyor.

Bu noktada Luca bir açıklama daha yaparak, Jbme102’nin yayınlanmasının mümkün olmadığını aktararak takipçilerini üzdü. Bu hızlı geri dönüşün sebebi ise güvenlik açığının yalnızca 32 bit cihazlarda kullanılabiliyor olması. Geliştirici bunu en başta farketmemiş olacak ki ilk önce böyle bir açıklama yaptı.

Geliştirici geri adım atsa da, onu işin üstünde olduğunu görmek, yakın gelecekte sorunsuz bir iOS 10.2 Jailbreak’in geleceğinin göstergesi. Elbetteki bu noktada asıl beklentiler iOS 10.3 için Jailbreak üzerine yoğunlaşıyor ancak şimdilik bu konuda bir çalışmanın olduğunu görebilmiş değiliz.

teknik destek