Şimdi yükleniyor

iOS 10.2 Jailbreak için SHSH2 Blob’larınızın Kaydını Şimdiden Alın!

ios-guvenlik-acigi

iOS 10.2 Jailbreak için SHSH2 Blob’larınızın Kaydını Şimdiden Alın!

Son Güncelleme tarihi 2 Ocak 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

iOS 10.2 için Jailbreak’in yayınlanması çok daha sonra değil de daha erken olabilir mi? 64 bit cihazlar, iOS 10.0.x ve iOS 10..1.1’e kadar olan sürümlerde, Yalu + Mach_Portal ile Apple’ın duvarlarını aşıp, özgürlüklerine kavuştular. Henüz beta aşamasında olan bu Jailbreak aracının testleri devam ediyor.

Ve şimdi ufukta, Luca Todesco’dan bir hareketle iOS 10.2.1 için Jailbreak aracının yayınlanması var. Bu hali ile, iOS 10.2 Jailbreak’in yayınlanmasından önce iOS 10.2 için SHSH2 blob’larını kurtarmanızı öneriyoruz.

İtalyan geliştirici ve güvenlik araştırmacısı Luca Todesco, uzun bir zamandır Jailbreak dünyasının içinde. Son on iki ay içerisinde, Apple’ın mobil cihazları için işler durumda Jailbreak’ler üretmek üzere kullanılabilen, iOS’daki zayıf noktaları ve hataları bulmak için büyük efor sarfetti ve Jailbreak dünyasının önemli isimlerinden birisi haline geldi.

Son çalışması, iOS 10.0.x – 10.1.1 için Yalu + Mach_Portal Jailbreak aracının piyasaya sürülmesiydi ki ondan gelen son tweetler, iOS 10.2 içinde gelecekte bir Jailbreak’in gündeminde olduğunu gösteriyor.

Luca’nın bu yönde attığı bazı tweetler ise şu şekilde;

“Öneri: 10.1 / 10.2 için blob’larınızı 64 bit cihazlarınız için almanız iyi olacaktır.”

“10.2 için bir Jailbreak planlanmıyor ancak bazı noktalarda savunmasız durumda. Bu yüzden onu kullanmak mümkün.”

“10.2 benim KPP girişimime karşı bitmiş durumda! ;)”

Bütün bunlardan anlayabileceğimiz üzere, Luca’nın iOS 10.0.x’den 10.1.1’e kadar olan iOS sürümlerinde Yalu + Mach_Portal Jailbreak aracı için kullandığı KPP tekniğinin iOS 10.2 için de geçerli olduğu. Ancak İtalyan hacker iOS 10.2 için Jailbreak aracı yayınlamayacağını söylüyor.

Buradaki en muhtemel haber ise Pangu ekibinin olaya el atması ve iOS 10.2 için umut edici, yayınlanabilir bir Jailbreak aracı ortaya koyması. Bu sebeple ufukta iOS 10.2 için Jailbreak aracının yolda olduğunu söylemek ne eksik ne de yanlış olur. Ancak bu süreçte, eğer ki tam bir Jailbreak tutkunuysanız iOS 10.2 için blob’larınızın kaydını almamanız tümüyle yanlış olur.

Peki iOS’ta SHSH2 blob’larının kaydı nasıl alınır? Bunun cevabını tam olarak buradan devam ederek bulabilirsiniz.

teknik destek

6 yorum

comments user
Zero

IClarified den cevirip paylasmayin lutfen.

comments user
HACI VELI

Yaa niye gelmiyor bu jailbreak yaa !

comments user
5ataM

10.2 jailbreak gel artık gel

    comments user
    Mehmet

    Bende sizin gibi Yeni telefonum olan i Phone 7 oluşta 10.2 jb bekliyorum ama hala bir gelişme olmadı. Sabırla bekleyeceğiz anlaşılan

comments user
Mustafa

10.0.x diyosunuz da iPhone 6s 10.0.1 e yalu jailbreak olmuyor nasıl yapabilirim?

Yorumlar kapalı.