İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10.2 Public Beta 2 Yayınlandı

Apple, dün geliştiriciler için yayınladığı iOS 10.2 beta 2’yi bugün halka açık olarak yayınladı. Böylece bir hafta ara ile iOS 10.2 için ikinci public beta da yayınlanmış oldu.

teknik destek

Bu betayı test etmek isteyen kullanıcılar Apple Beta Test Programı’na kayıt olmak zorundalar. Kayıt olduktan sonra cihazlarına beta profili yükleyip ayarlar->genel -> yazılım güncelleme adımından iOS 10.2 beta 2’yi yükleyebilirler. Cihazınızda zaten beta profili yüklü ise ayarlar->genel -> yazılım güncelleme adımından yükleme yapabilirsiniz.

Bu betada hata düzeltmeleri ve performans geliştirmelerinin yanında bazı yenilikler yapıldı. 27 Ekim’deki MacBook Pro etkinliğinde duyurulan TV uygulaması iOS’a geldi. Bu yeni uygulamanın bölgelere göre kullanılabilirliğinin şimdilik değişkenlik gösterebileceğini de aktaralım.

SOS yani Acil Destek/Acil Durum özelliği kullanıma sunulmuş durumda. Avustralya, Belçika, Brezilya, Kanada, Çin, Fransa, Hong Kong, Hindistan, İtalya, Japonya, Rusya, İspanya, İngiltere ve ABD’de şu anda bu özellik kullanılabiliyor. Bu özellik sayesinde acil durumlarda iPhone’unuz size kolaylık sağlıyor.

Müzik uygulaması için bazı geliştirmeler söz konusu. Karışık ve Tekrarla düğmeleri belirgin bir şekilde ekleme yapılmış. Birkaç küçük arayüz geliştirmeleri de iOS 10.2 beta 2 ile kullanılabilir.

Not: Bize gelen geribildirimlere göre bazı cihazlarda aşırı şarj tüketimine sebep oluyor.

teknik destek