İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10.2’nin Öne Çıkan Özellikleri Neler?

Apple’ın hafta başında iOS 10.2’yi oldukça istekli bir güncelleme bekleyen kitlesine verdi. Güncellemeyi vermeden önce Apple tam tamına yedi beta sürümünü geliştiricileri ve halka açık beta kullanıcılarıyla birlikte test etti.

teknik destek

Peki iOS 10.2‘nin bu denli bekleniyor olmasının sebebi neydi? Öncelikle iOS 10.1.1’de yaşanılan sorunlardı ve elbetteki betalarda görülen yeni özellikler.

Peki, iOS 10.2 ile gelen yenilikler nelerdi? Tam listeye buradan devam ederek ulaşabilirsiniz. Biz bu yazımızda iOS 10.2’nin öne çıkan özelliklerini paylaşacağız.

Yeni Emojiler

Tamamen açık bir şekilde iOS 10.2 için yeni emojilerle başlamak gerekiyor. Bu pek çok iPhone kullanıcısının hevesle beklediği bir özellik. Unicode 9.0 desteğinin iOS 10.2 ile gelmiş olması, dünya çapında iPhone ve iPad klavyelerinde emojilerin baştan aşağı elden geçirilmesi anlamına geliyor.

Apple’ın iOS 10.2’ye eklediği en yeni yeni emojilerinden bazıları:

iOS-10-2-emojileri

TV Uygulaması

Yeni emojinin arkasından her ne kadar ülkemizde tam anlamıyla kullanılamıyor olsa da Apple’ın en yeni uygulaması, TV uygulamasını koymak gerekiyor. Apple’In bu uygulama ile yeni nesil bir TV rehberi sunduğunu belirtelim.

iMessage için Yeni Ekran Efektleri

Apple iOS 10 ile kendini bulan iMessage’ına malumunuz ekran efektleri eklendi. iOS 10.2 ile de Apple’ın iki yeni ekran efektini iMessage’a dahil ettiğini belirtelim. Bu efektler kırmızı kalp ile gönder ve kutlama ile gönder.

Kırmızı kalp ile gönder efekti tahmin ettiğiniz gibi. Kırmızı bir kalp balonu mesajınıza eşlik ediyor. Kutlama efekti ile mesajınızla birlikte adeta ekranı ateş bombaları ile kaplıyor.

Yeni Duvar Kağıtları

En son olarak, iOS 10.2 ile iPhone 7’nin lansmanında gördüğümüz duvar kağıtları hayatımıza giriş yaptılar. Ne yazık ki Apple bu duvar kağıtlarını iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için sınırlandırmış durumda. Diğer cihaz sahipleri buradaki yazımızdan, iPhone 7 duvar kağıtlarını cihazlarına indirebilirler.

Çözülen Sorunlar ve Hatalar

iOS 10.1.1 sonrası özellikle pil performansında ve genel performansta ciddi iyileştirmeler yapıldığını belirtelim. Sorunların gerçek anlamda çözüldüğü bir iOS 10 ara güncellemesi olarak iOS 10.2’yi bir kenara kaydetmek gerekiyor.

müşteri hizmetleri