iOS 10.3.2 Beta 2 ile iOS 10.3.1 Performans Karşılaştırması

iOS 10.3.1 vs iOS 10.3.2

Apple, şu anda geliştiriciler ve halka açık beta yazılımı programı kullanıcılarıyla birlikte iOS 10.3.2’nin testlerini sürdürüyor. Bu bağlamda şirket, dün geliştiriciler için iOS 10.3.2 beta 2‘yi ve bugün iOS 10.3.2 public beta 2‘yi yayınladı.

teknik destek <

Kimisine göre, her yeni iOS güncellemesiyle eski iPhone’lar kullanılamaz hale gelirken, kimisine göre eski iPhone’larda hissedilir düzeyde bir performans artışı yaşanıyor. Bu noktada Apple’ın amacının, her yeni iOS güncellemesiyle önceki sürümde tespit edilen güvenlik açıklarını kapatarak kullanıcı güvenliğini yükseltmek, hataları giderek sorunları gidermek ve tüm bunlarla birlikte performansı iyileştirmek olduğu ve şirketin bunun için çalışmalar yaptığı biliniyor.

iOS sürümlerini kıyaslamasıyla bilinen iAppleBytes YouTube kanalı yine benzer bir testle karşımıza çıkıyor ve iOS 10.3.2 Beta 2 ile iOS 10.3.1‘i karşı karşıya getirerek performans iyileştirmesinin ne tarafta en iyi düzeyde olduğunu görmemizi sağlıyor.

Testler iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6s üzerinde gerçekleştirilmiş. Başlangıç olarak iPhone 5s’i ele alacak olursak performans konusunda hissedilir bir farkın olmadığını söylemek mümkün. Kimi zaman iOS 10.3.2 beta 2 daha iyi bir performans sunuyor olsada fark oldukça düşük seviyede. iPhone 6s tarafındaysa yine benzer bir durum söz konusu ve her iki iOS sürümü de hemen hemen benzer performans sunuyorlar.

müşteri hizmetleri