iOS 10.3.4 veya iOS 10.4 Güncellemesi Yakın Zamanda Yayınlanabilir!

ios-iphone-guncelleme

Apple, yaklaşık bir ay önce, uzun zamandır beklenen iOS 10.3.3 güncellemesini yayınlamıştı. Uzun zamandır beklenen diyoruz çünkü güncelleme ile pek çok hatanın giderilmesi bekleniyordu ve geliştiricilerle devam ettirilen test süreci boyunca bu yönde olumlu dönüşlerin yapıldığını görüyorduk. Nitekim pek çok kullanıcıya göre iOS 10.3.3 güncellemesinin final sürümü bekleneni sunamadı ve beraberinde daha fazla problemi getirdi. Bu nedenle Apple’ın yakın zamanda iOS 10.3.4 veya doğrudan iOS 10.4 güncellemesini yayınlaması bekleniyor.

teknik destek

Peki, iOS 10.3.3 güncellemesi neden sorunları çözemedi ve hangi sorunlara neden oldu? Bo soruların doğrudan yanıtını vermek pek mümkün değil ancak iOS aygıtlarına göre değişen problemlere sebebiyet verdiği yönünde kullanıcı bildirimleri var. Özellikle de Apple Destek Forumları’nda iOS 10.3.3 beraberinde oluşan sorunlardan pek çok kullanıcı şikayetçi.

Apple, her güncelleme öncesi olduğu gibi iOS 10.3.4 veya iOS 10.4 için herhangi bir resmi açıklama yapmadı ancak arka planda kendi testlerini ve ölçümlemelerini yaptığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yani, şirketin kullanıcıları rahatsız eden tüm sorunlardan haberdar olduğu bir gerçek.

Bir diğer tarafta ise iOS 10.3.x sürümünün Jailbreak geliştiricilerine karşı sahip olduğu potansiyel güvenlik açıkları söz konusu. Apple’ın bu açıkları giderebilmesi için köklü bir değişiklik yapması gerekiyor ve bunun en kesin adımının iOS 10.4 ile atılması bekleniyor.

Bir sonraki iOS 10 ara güncellemenin ne zaman yayınlanacağı şimdilik belirsiz ancak resmi bir gelişme olduğunda sizleri bilgilendiriyor olacağımızdan emin olabilirsiniz.

müşteri hizmetleri