İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10.3 Beta 3 Yenilikleri Neler?

Apple, iOS 10.3 beta 2‘yi yayınlamasından yaklaşık iki hafta sonra, geliştiriciler için test amaçlı olarak iOS 10.3’ün üçüncü beta sürümünü yayınladı. Her yeni beta sürümü ile daha hatasız, daha performanslı ve pek çok yeniliklerle tanışan iOS 10.3’ün bu beta sürümü ile Uygulama Uyumluluğu adı verilen yeni bir özelliğe kavuştuğunu söyleyelim.

teknik destek

iOS 10.3 beta 3 ile App Compatibility yani Uygulama Uyumluluğu adı verilen bir özellik artık kullanılabilir durumda. Bu özellik sayesinde, Ayarlar uygulamasına yeni bir menü eklenmiş ve bu menü üzerinden mevcut ve gelecekteki iOS sürümünüz ile çalışmayabilecek uygulamaların listelendiğini ve listedeki uygulamalara dokunduğunuzda App Store’a yönlendirilerek uygulamanın en son ne zaman güncelleme aldığını görebilirsiniz.

Özelliğe, Ayarlar > Genel > Hakkında menüsü üzerinden erişebilirsiniz.

iOS-10-3-Uygulama-Uyumlulugu

Apple son zamanlarda, nedense iOS sürümleri ve sürümlere olan uygulama uyumluluğuna fazla dikkat eder oldu. iOS 10.3’ün önceki beta sürümünde, iOS sürümünüz ile uyumlu olmayan uygulamayı açtığınızda bir uyarı ekranının geldiğini görmüştük. Şimdi Apple’ın bu uyarıyı daha da geniş görülebilecek şekilde yapılandırdığına tanık oluyoruz.

iOS 10.3’ün en yeni beta sürümünde keşfettiğimiz yenilik şimdilik bu. Daha farklı yenilikleri keşfedersek bu yazımızı güncelliyor olacağız.

müşteri hizmetleri