iOS 10.3 Final Sürümü vs iOS 10.2.1: Hız Testi

iOS 10.3 vs iOS 10.2.1

Apple, uzun zamandır merakla beklenen iOS 10.3 güncellemesinin final sürümünü dün yayınladı. Yedi geliştirici betası ile uzun soluklu bir test sürecinin ardından yayınlanan iOS 10.3 yeniliklerini dün sizlerle paylaşmıştık. Elbetteki şirketin iOS 10.3 ile sunduğu yeniliklerinden öte performans noktasındaki katkıları büyük merak konusu.

teknik destek

Bu noktada elini hızlı tutan YouTube kanalı Hamburger Apple, iPhone 7 Plus üzerine iOS 10.3 ile iOS 10.2.1‘i karşı karşıya getirmiş. Diğer iPhone modelleri için şimdilik bir karşılaştırma mevcut değilken gelen bu karşılaştırma videosu fikir sahibi olunması açısından kritik önem taşıyor diyebiliriz.

Testte dikkat çeken ilk detay, yerleşik uygulamalardan öte Facebook, Instagram, Twitter ve YouTube gibi üçüncü taraf uygulamaların ön yüklemesinde iOS 10.3’ün oldukça başarılı olduğu. Bu noktada iOS 10.2.1’in oldukça geride kaldığını söylemek mümkün. Kullanıcı tarafından böylesi bir geliştirmenin oldukça önemli olduğunun altını çizelim.

iOS 10.3 vs iOS 10.2.1

https://youtu.be/Ea6YFD0t2sg

iOS 10.3, başta AirPods’u Bul, yeniden düzenlenen Ayarlar uygulaması görünümü, gelişmiş iCloud saklama alanı görünümü gibi pek çok yeniliği ve geliştirmeyi beraberinde getiren, iOS 10 için oldukça önmeli bir ara güncelleme konumunda.

Güncellemeyi henüz cihazınıza yüklemediyseniz, yüklemenizi öneririz. Yüklemeden önce mutlaka yedekleme yapmanızı ve güncelleme yolu olarak OTA’yı değil (Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme) iTunes’i tercih etmenizi tavsiye ederiz.

müşteri hizmetleri