iOS 10.3’ün İçine Gizlenmiş Esrarengiz iOS Klavyesi

iOS 10.3

Saygıdeğer ve merak uyandırıcı paylaşımlarıyla dikkat çeken iOS geliştiricilerinden Steven Troughton Smith, iOS 10.3 beta 1 sürümünün derinliklerine indi ve Apple’ın bu sürüme gizlediği esrarengiz bir iOS klavyesini tespit ederek döndü.

teknik destek

Apple, dün yalnızca kayıtlı geliştiricileri kapsayan iOS 10.3 beta 1 güncellemesini yayınladı. Smith’de, Apple’ın bu adımından sonra harekete geçti ve henüz kullanılabilir olmayan, iPad için tasarlanmış esrarengiz hareket ettirilebilen iOS klavyesini keşfetti.

iOS Klavyesi

Gizli-iOS-10-3-Klavye

Geliştirciye göre, klavye etkinleştirilip kullanıcıların kullanımına sunulduğunda, 9.7 inç iPad veya daha üstü büyük ekranlı cihazlarda, klavye kullanımını kolaylaştıracak bir yapıya sahip. Çünkü klavyenin konumunu kullanıcı belirliyor ve ekranda dilediği yerde konumlandırabiliyor.

Geliştirici klavyeyle ilgili bir de video paylaştı;

Bu esrarengiz iOS klavyesinin, gelecekteki iOS 10.3 beta sürümleri ile kullanılabilir hale geleceği tahmin ediliyor. Klavye ile tek elle klavye kullanabilmenin mümkün kılınacağı tahmin edilirken, Apple’ın Mart veya Nisan ayında tanıtacağı yeni nesil iPad modellerinde bu klavye ile birlikte bir planının olduğu öngörülüyor.

Ayrıca, iOS 10.0 ile iPhone’lar için keşfedilen bu klavyenin, hala daha iOS 10.3 beta 1’de barındığı da geliştirici tarafından tespit edildi.

müşteri hizmetleri