iOS 10.3 Güncellemesini Alamayan Cihazlar için Çözüm

Apple bugün, uzun zamandır testlerini sürdürdüğü ve yedi beta geliştirici sürümünü yayınladığı iOS 10.3 güncellemesinin final sürümünü sonunda herkese açık olarak yayınladı. Güncelleme şu anda, herkese açık olarak indirilebilir ve yüklenebilir.

müşteri hizmetleri

Güncellemeyi OTA yolu ile yani Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden veya iTunes üzerinden indirebilir ve cihazınıza yükleyebilirsiniz. Bu noktada her ne olursa olsun cihazınızı iTunes üzerinden güncellemenizi öneririz. Çünkü en iyi ve en eksiksiz güncelleme yöntemi tam olarak budur.

Peki bana iOS 10.3 güncellemesi gelmedi diyenler için yapılması gereken tam olarak nedir? Öncelikle cihazınız iOS 10 güncellemesini almış bir iPhone, iPad veya iPod touch modeli midir? Bunun cevabını vermeniz gerekiyor. iOS 10.3 güncellemesini alabilmeniz için doğal olarak cihazınızın iOS 10 güncellemesini almış cihazlar listesinde olması gerekiyor.

Bunun dışında, cihazınıza bir geliştirici profili yüklü ise hiçbir zaman iOS GM (Golden Master) sürümlerini alamazsınız. Bunun nedeni ise cihazınızın geliştirici profilinde gözükmesindendir. Eğer ki cihazınızda şimdiye kadar iOS 10.3 beta güncellemelerini yüklemiş ve hali hazırda iOS 10.3 beta 7 yüklü ise iOS 10.3 güncelleştirmesini alabilmek için Ayarlar > Genel > Profil menüsüne gidin ve bu menüde gözüken iOS Beta Software Profile‘in üstüne dokunarak gelen ekranın an altında yer alan Profili Sil seçeneğine dokunun.

Şimdi iOS cihazınızı kapatıp yeniden açın. Cihazınız açıldıktan sonra Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsüne gidin ve biraz bekleyin. Birkaç saniye sonra iOS 10.3 güncellemesi ekranınıza düşecektir. Eğer ki bir Wi-Fi bağlantısına sahipseniz İndir ve Yükle diyerek güncellemeyi cihazınıza indirebilir ve yükleyebilirsiniz.

müşteri hizmetleri

“iOS 10.3 Güncellemesini Alamayan Cihazlar için Çözüm” üzerine 4 yorum

  1. bende 10.2.1 yüklü daha önce beta ya geçip profilimi silmiştim şuan 10.3 sürümüne geçemiyorum zaten güncel diyor

Yorumlar kapalı.