iOS 10.3 Nasıl? Gerçekten de Söylenildiği Gibi “Mükemmel” Bir Güncelleme mi? İşte Cevabı

iOS 10.3 Nasıl

Apple, bir takım yeni özellikler ve geliştirmelerle birlikte iOS 10.3 güncellemesini dün yayınladı. Güncellemeyi indiren ve cihazına yükleyen neredeyse tüm iPhone ve iPad sahipleri cihazlarında farkedilir bir hızlanma olduğunu hissettiklerini belirtiyorlar..

teknik destek

Genel performanstaki iyileşme ve hissedilen sorunsuz çalışma durumuna sebep olan şey aslında oldukça ilginç. Çoğu kişiye göre bunun asıl nedeni Apple’ın yeni dosya sistemi olan APFS ancak tam olarak durum bundan ibaret değil. Yeni dosya sistemi, belirli görevler için daha hızlı ve daha verimli olduğu için performansa katkı sağlasa da geliştirilmiş genel sistem performansı Apple’ın iOS 10.3’te sistem animasyonlarının çoğunu değiştirmesi gerçeğine dayanıyor.

Apple, Renaud Lienhart’ında Twitter’dan belirttiği gibi iOS’ta geçiş animasyonların çoğunu değiştirdi ve aslında onları kısalttı. Bu da sistemin performansında ve uygulamalar-pencereler arası geçişlerde kayda değer bir iyileştirmeye yol açtı.

https://twitter.com/NotoriousBUGS/status/846539233305124865

Elbetteki bu durum, Apple’ın yeni dosya sistemi APFS’ye geçişinin işleri değiştirmediği hatta aksatacağı anlamına gelmiyor. APFS’nin kullanıma sunulması, zorlu iPhone uygulamaları ve oyunların çoğunun iPhone’da ve iPad’de iOS 10.3 ile birlikte daha hızlı yüklenmesini ve pürüzsüz kullanılmasını sağlıyor. Ayrıca uygulamalar arasında dosyaları kopyalayıp yapıştırma daha önce olmadığı kadar hızlı hale gelmiş durumda.

Tüm bunlarla birlikte özellikle de APFS’ye il geçişte, iPhone’unun veya iPad’inin depolama kapasitesi dolu olanlar için ilk geçiş süreci oldukça uzun sürebilir. Ayrıca yeni dosya sistemine ilk geçişten sonra cihazın ön yüklemesinde farkedilir bir uzama söz konusu olabilir ancak tüm bunlar geçici sorunlardır.

müşteri hizmetleri

1 Comment

  1. bu geçişlerin aynısını sağlayacak bir tweak mevcut mudur ?

Comments are closed.