iOS 10.3 Ne Zaman Yayınlanacak? ‘Tiyatro Modu’ Ne İşe Yarayacak?

ios-10-3-tiyatro-modu

Bugün sabah saatlerinde sizinle yeni iOS sürümünün, iOS 10.3‘ün ilk betasının yakın zamanda yayınlanacağını duyurmuştuk. Yeni bir söylentiye göre, iOS 10.3 çok yakın zamanda ‘Tiyatro Modu’ adı verilen yeni bir özellikle birlikte geliyor.

teknik destek

Apple hem iOS hem de macOS’un beta sürümleriyle giderek daha üretken hale geliyor. En yeni iOS sürümü olacak olan iOS 10.3’ün de bu şekilde olacağına dair söylentiler şimdiden düşmeye başlamış durumda.

iOS 10.3 Ne Zaman Yayınlanacak?

İddiayı gündeme getiren ve güvenilir bir kaynak olan Sonny Dickson, iOS 10.3’ün ilk beta sürümünün geliştiricilerle 10 Ocak’ta buluşmasının yanısıra birtakım detaylardan da söz ediyor.

Her ne kadar 10 Ocak çok özel bir tarih olmasa da, Dickson’un parçaları bir araya getirmekten ziyade bir şey bildiğini düşünüyoruz ancak Apple, son anda planlarını değiştirebilir ve 10 Ocak yerine 20 Ocak’ta OTA yolu ile ilk beta servis edilebilir.

Elbetteki bir diğer merak edilen detay ise iOS 10.3’ün final sürümünün herkese açık olarak ne zaman yayınlanacağı. Bunun için net bir tarih konuşmak mümkün değil ama Mart veya Nisan ayı içerisinde olacaktır diye tahmin ediyoruz.

iOS 10.3 Tiyatro Modu Ne İşe Yarayacak?

iOS 10.3 için konuşulan en iddalı detay ise yeni yazılım sürümünün bir Tiyatro Modu’na sahip olacak olması. Yeni özellik Kontrol Merkezi’ne, patlamış mısır görünümlü bir düğme aracılığıyla entegre edilecek ancak tam olarak ne işe yarayacağı belirsiz.

Ancak bizim görüşümüz, beklenenin artık gerçekleşeceği yönünde. iOS 10’un ilk yayınlanacağı günlerde “Dark Mode” yani “Karanlık Mod” özelliğinin geleceği iddia edilmişti ve ilk iOS 10 sürümünün yayınlanması ve beraberinde gelen sürümlerde bu bir türlü gerçekleşmemişti.

Pek çok ünlü koder iOS 10’un kök kodlarında “dark mode” özelliğinin yer aldığını keşfettiler ancak o gündür bugündür pek koşulmaz olmuştu. Ancak bizim tahminlerimize göre artık beklenen bu özellik geliyor.

Tiyatro Modu adı ile iOS 10’da koyu temanın kullanılabilir olacağını söylemek mümkün. Çünkü şirketin bu özelliği Tiyatro Modu demesinin bir nedeni var. Mesela herhangi bir tiyatro gösterisine gittiğinizi düşünün. Parlak, beyaz arka planda ekranınızın açılması ne kadar dikkat dağıtıcı olurdu değil mi?

Bu sebeple her ne kadar şimdilik Tiyatro Modu olarak anılan bu özellik gelecekte “Karanlık Mod” olarak karşımıza çıkabilir.

Şimdiden heyecanlandınız biliyoruz ama 10 Ocak’ı beklemek zorundayız 🙂

teknik destek
error: Çok sık deneme yapıyorsun !!