İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10.3 vs iOS 10.2.1: En Kapsamlı Hız Testi

Apple, dün, uyumlu olan iPhone, iPad ve iPod touch’lar için iOS 10.3‘ü yayınladı. Şirketin en yeni mobil işletim sistemi beraberinde bir yığın yeni özellik getirmesinin dışında performans iyileştirmelerine ve hata düzeltmelerine yoğunlaşması ile dikkat çekiyor.

iOS 10.3’ün performans konusunda hangi durumda olduğu ve nasıl bir ön yükleme süresine sahip olduğu konusunda dikkate değer bir iyileştirme sunup sunmadığı merak konusuydu. Bugün, iOS 10.2.1 ile iOS 10.3’ün karşı karşıya geldiği bir performans testini sizinle paylaşmıştık. Sadece iPhone 7 Plus üzerinde gerçekleştirilen bu testte iOS 10.3’ün özellikle üçüncü taraf uygulamalar üzerinde etkin bir ön yükleme sunduğunu görmüştük. Peki genel anlamda durum nasıl?

YouTuber iAppleBytes, özellikle eski iPhone modellerine odaklanarak iPhone 5, 5s, 6 ve 6s üzerinde iOS 10.2.1 ile iOS 10.3’ü karşı karşıya getirmiş. Bu testlerde iOS 10.3’ün iOS 10.2.1’e göre biraz daha etkin bir performans sunduğunu görmek mümkün. Eski iPhone modellerinde de hissedilir bir performans artışı söz konusu.

Üçüncü taraf uygulamaların ön yükleme süresinde de iOS 10.3’ün tüm iPhone modellerinde daha iyi olduğunu tekrar görmüş bulunuyoruz. Benchmark testlerinde ise iOS 10.3’ün bir etkisinin görülmediği ve cihazların iOS 10.2.1 ile aldığı puanlarını koruduğunun altını çizelim.