iOS 10.3 vs iOS 10.2.1: Karşılaştırmalı Pil Ömrü Testi

iOS Performans Testi

Apple hafta başında, iOS 10.3 güncellemesini yayınladı ve güncelleme ile birlikte pek çok yeni özellik, hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri hayatımıza giriş yaptı. iOS 10.2.1 güncellemesinden iOS 10.3’e geçenlerden kimisi yeni güncellemeni başarılı bulurken kimisi ise başarısız görüyor. Özellikle de şikayetler pil ömrü üzerine.

teknik destek <

Her yeni iOS sürümü ile pil ömrünün daha iyiye gideceğini bir kenara bırakarak, performans ve hata noktasında iOS 10.3 güncellemesinin bir iOS 10.2.1’e göre daha başarılı olduğunu belirtmekte fayda var. Bunun nedeni ise başta kritik güvenlik açıklıklarının, hataların iOS 10.3 ile giderilmiş ve iOS cihazların daha akıcı hale gelmesi.

Elbetteki her şey performans, yeni özelliklerden ibaret değil. Bir çok iPhone kullanıcısı için pil ömrü demek her şey demek ve bu noktada bir iOS 10.2.1’e göre iOS 10.3’ün pil ömrünün durumu merak konusu.

Bunun için YouTube kanalı iAppleBytes başarılı bir test yapmış ve en yeni iOS sürümü ile bir önceki sürümün karşılaştırmasını yapmış. Test iPhone 5, 5s, 6 ve iPhone 6s üzerinde gerçekleştirilmiş.

iOS 10.3 ve iOS 10.2.1 Karşılaştırmalı Pil Ömrü Testi

Test sonucu videoda da görüldüğü üzere pekte bekleneni sunmuyor ancak tepki çekecek kadar da kötü değil. Video izlemek istemeyen için ise tam olarak test sonucu şu şekilde;

iOS 10.2.1 ve iOS 10.3 Pil Ömrü Testi

müşteri hizmetleri

5 Comments

  1. 10.3.1 ile önceden iki tam gün giden şarjım (6splus) yarım günden biraz fazla gidiyor dörtte bire düştü nerdeyse performans. her zaman yaptığım şeylerde şarj su gibi gidiyor WhatsApp instagram safari ve mobil bankalar dışında hiçbir şeye bakmamama rağmen. Sürüm düşürmekten anlasam yapacağım 10.3.1 geldi azönce ama korkuyorum şarj aletine yapışık yaşamaktan çözümü yokmu…

  2. İphone 7 de 10.3 bende batarya olarak hayal kırıklığı yaşattı. 10.3.1 i de indirdim ama sonuç neredeyse yarı yarıya eksi oldu. Yine 10.2.1 yaptım ve herşey eskisi gibi oldu. 8 saat ekran süresi alıyorum ki harika

  3. 6S plus kullanıyorum. Güncelleme yaptıktan sonra snapchat in ön kamerasınd flaşı açtığımda ilk bir iki saniye yanıyor ama sonra griye dönüşüp ışık bermiyor. İnstagram da da flaşı denedim orda da aynı şekilde. Acaba sorun güncellemeyle mi ilgilidir?

  4. İlker Bey,

    Telefon modelini ve sorunla ilgili daha fazla detay belirtir misiniz? Örneğin; batarya kapasiteniz; yani yüzdelik olarak bataryanızın sağlık ve performans durumu gibi detaylar.

  5. ios 10.3 pil yüzdesinden halen sorunlar var yüzde 30 dan yüzde 10 lara düşmetekte oradan da yüzde 1 düşüyor bunu halen düzeltememiş apple

Comments are closed.