İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10 30 Eylül’de Yayınlanacak İddiası

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, iOS 10’u 23 Eylül’de yayınlayacak. Güvenilir tahminleri ile bilinen Kuo’nun bu iddiası büyük olasılıkla doğru ama Efsanevi şarkıcı ve oyuncu Barbra Streisand, iOS 10’un 30 Eylül’de yayınlanacağını söylüyor.

Bir sanatçının böyle bir tarih vermesi ve bu tarihin doğru olabileceğinin düşünülmesi belki size komik gelebilir. Ama iddiayı güçlendiren Streisand’ın Tim Cook ile yaptığı telefon konuşması.

Barbra Streisand’ın soyadını Apple’ın akıllı asistanı Siri “s” yerine “z” ile telaffuz ediyor. Bu da Streisand’ın hoşuna gitmiyor. Bir röportajında bundan rahatsız olduğunu belirtmişti.

Bu durumu düzeltmek isteyen Streisand, Apple’ın iletişim adresleri yerine şöhretini kullanarak Apple CEO’su Tim Cook ile irtibata geçmiş. Tim Cook ile yapılan bir telefon görüşmesi iOS 10 için 30 Eylül dedikodularına sebep olmuş durumda.

[irp posts=”7483″ name=”iOS 10 Tanıtıldı! iOS 10 Özellikleri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey”]

Streisand’ın Tim Cook ile yaptığı telefon görüşmesi görünüşe göre iki sonuç verdi. İlk olarak Cook, muhtemelen Streisand’den özür diledi ve isminin doğru telaffuz edilmesi Siri’de bir düzeltme konusunda anlaştılar. ikincisi ise Streisand’e göre bu düzeltme için Cook’un 30 Eylül tarihini vermesi iOS 10’un 30 Eylül’de yayınlanacağı anlamına geliyor.

iOS 10 konusunda bu şekilde bir tarih karmaşası var. Apple’ın yeni amiral gemileri olan iPhone ve iPhone 7 Plus, büyük olasılıkla 7 Eylül’de bir medya etkinliği ile tanıtılacak. 9 Eylül’de ön siparişe sunulması beklenen yeni iPhone’ların 23 Eylül’den itibaren sahiplerine ulaşmaya başlaması bekleniyor. Bu durumda iOS 10 için 23 Eylül tarihi daha doğru bir tarihi gibi görünüyor.