iOS 10.3’le Geleceği Söylenen Tiyatro Modu, iPhone’umuzda Neleri Değiştirecek?

iOS-10-3-Tiyatro-Modu

Apple, bir süredir iOS 10.2.1’in testlerini, geliştiriciler ve public beta kullanıcıları ile birlikte sürdürüyor. Tahminlerimize göre bu testler önümüzdeki hafta içinde artık son bulacak ve iOS 10.2.1’in final sürümü herkese açık olarak yayınlanacak. Bu sürümün iOS 10.2.x olması nedeniyle zaten küçük, büyük değişiklikleri beraberinde getirmediği açık. Ancak sızdırılan bir detay ile aslında iOS cihaz kullanıcıları iOS 10.2.1’den öte iOS 10.3 güncelleştirmesine kilitlenmiş durumdalar.

teknik destek

iOS 10.3’ün, iOS 10 sürümü adına büyük bir ara güncelleme olacağı açık. Apple’ın da bu büyüklüğün içine sığdırmayı planladığı bir özellikten söz ediliyor: Tiyatro Modu. Özelliğin adı Tiyatro Modu mu olur yoksa Karanlık Mod veya Sinema Modu mu olur bunu tahmin etmek resmi bir adım atılana kadar güç. Ancak bir şekilde, iOS 10’un daha beta aşamasında iken kaputun altında keşfedilen bir yönünün önümüze getirileceği söz konusuyken bunu konuşmaya sanıyoruz ki gerek yok.

Çünkü bu büyük iOS 10.3 yeniliğinin adı ne olursa olsun bizi asıl ilgilendiren tarafı becerileri üzerine olacak. Evet, Apple, iOS 10.3 ile o alıştığımız, iOS’u çepe çevre arka planı saran beyaz kaplamayı isteğimize bağlı olarak karanlıklaştırmamızın önünü açmaya hazırlanıyor. Bunun tam olarak nasıl yapılacağı, iOS 10’un ilk beta sürümlerinde keşfedilen kod parçacıkları ile ortaya çıkartılan aşağıdaki görsellerden net bir şekilde görebilirsiniz.

iOS 10.3 Tiyatro Modu iOS 10.3 Tiyatro Modu iOS 10.3 Tiyatro Modu

Apple’ın bu özelliği sunmasının asıl nedeni olarak, tiyatro, sinema gibi karanlık ortamlarda iOS cihazımızın ekranından fışkıran beyaz ışığı minimize ederek işimizi kolaylaştırmak istiyor olması şeklinde yorumlanabilir.

teknik destek

58 Comments

  1. Kilit ekranında şifreyi girmeden cevapsız aramaları arayabilme ve gelen SMS lere cevap verebilme özelliği bence sakıncalı kapatılmalı. Gelen aramanın ve SMS in kimden geldiğini bilmenin yeterli olacağı kanaatindeyim.

    1. İyi de zaten bunu ayarlardan yapabiliyorsun aramalara cevaplamak kapanmıyorda diğerleri kapanıyor.

      1. Musti kardeş benim istediğim özellik 450 liralık android telefonlarda bile var. Neden iOS ta olmasın.

Comments are closed.

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!