iOS 10.3’teki Gizli “Hareket Ettirilebilen” iPad Klavyesini Şimdi Deneyebilirsiniz

iOS 10.3 Gizli Klavye

Geliştirici Steven Troughton-Smith, Ocak ayında iPad için iOS 10.3 beta içinde gizlenmiş, yeni tek elle kullanılabilen hareket ettirilebilen klavyeyi ortaya çıkarmıştı. Geliştirici şimdi, bu özelliği deneyimlemeye izin veren bir Swift Playground oluşturdu. 12.9 inç iPad Pro hariç tüm iPad’lerde klavyeyi hemen şimdi deneyebilirsiniz.

teknik destek

Özellik, picture-in-picture özelliği ile benzer bir şekilde çalışıyor. Standart iOS klavyesine göre daha az yer kaplayan ve bulunduğu içeriğe göre yeniden konumlandırılabilen ve boyutu ayarlanabilen bir klavyeden söz ediyoruz.

Klavyenin kodu iOS 10.3 güncellemesinin içerisinde ancak kullanıcılar tarafından henüz kullanılabilir. Apple’ın yeni iPad modellerinde bu özelliği kullanacağı öngörülüyor. Yeni iPad’lerin yılın sonuna kadar piyasaya sunulmayacağını iddia eden birden fazla söylenti mevcut olsa da en sonki spekülasyon Apple’ın 4 Nisan’da özel bir etkinlik düzenleyeceğini ve bu etkinlikte en yeni iPad’lerini tanıtacağını gösteriyor.

Şimdi, yeni iPad ile sunulması söz konusu olan hareket ettirilebilen iPad klavyesini deneyimlemek için Github‘dan Swift Playground kodunu indirebilir ve klavyeyi kullanabilirsiniz. Burada önemli olan iPad’inizde iOS 10.3’ün herhangi bir beta sürümünün kurulu olmasının gerektiğidir.

müşteri hizmetleri