İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10 Beta 1 ve iOS 9.3.2 Hız Karşılaştırması

13 Haziran’da başlayan WWDC 2016’nın açılışında Apple en güncel iOS sürümü olan iOS 10’u tanıttı ve ilk beta sürümünü geliştiricilerin kullanımına aynı gün içerisinde sundu. Tanıtımının üstünden hemen hemen 4 gün geçen iOS 10’la ilgili testler, karşılaştırmalarda hız kesmeden elbetteki devam ediyor.

teknik destek

[irp posts=”7733″ name=”iOS 10’un Öne Çıkan 32 Özelliği”]

iPhone 4s harici tüm sonraki nesil iPhone’lar için kullanılabilir olacak olan iOS 10 iPad tarafında da 4. jenerasyon iPad, 12.9 inç ve 9.7 inç iPad Pro, iPad mini 2 ve sonraki nesil iPad mini’ler, iPad Air ve sonraki nesil Air serisi için kullanılabilir. iPod touch içinse 6. nesil iPod touch için kullanılabilir olacak.

Geniş bir cihaza gelecek olan iOS 10 için elbetteki beklentiler yüksekti ki Apple’da pek çok özelliği iOS 10’la birlikte kullanımımıza sunmaya hazırlanıyor. İlk beta sürümü ile hemen hemen tüm iOS 10 özelliklerinin kullanılabilir olduğunu ve zamanla yeni betalarla yeni özelliklerinde ortaya çıkabileceğini belirtelim.

Öteki tarafta iOS 9’a karşın iOS 10’un ne kadar hızlı olduğu da elbetteki merak edilenler arasında. Stabil çalışan bir iOS sürümü ile beta sürüm güncellemesini karşılaştırmak belki doğru değil ancak merakları önceden gidermek için gerçekleştirilen iOS 10 beta 1 ve iOS 9.3.2 hız karşılaştırma testini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bakalım kazanan taraf hangisi olacak?;

Performans açısından oldukça iyi bir iOS sürümünün geldiğini belirtelim. Henüz ilk beta olmasına ve hatalarla dolu bir sürüm olmasına rağmen şimdiden iOS 9.3.2’ye yetişmiş bir iOS sürümü ile karşı karşıyayız. GFX Benchmark test sonuçları bunu gösteriyor.

müşteri hizmetleri