İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10 Beta 3 ile Lightning Portunda Su Tespit Edilirse iPhone veya iPad Sizi Uyarıyor

iOS 10 Beta 3’ün yayınlanmasının ardından ilk planda keşfedilmeyen özellikler de gün yüzüne çıkmaya başladı. EverythingApplePro isimli YouTube kanalı ilginç bir özelliği gözler önüne seriyor.

[irp posts=”8569″ name=”iOS 10 Beta 3 Yayınlandı!”]

iOS 10 Beta 3’le birlikte iPhone’unuzun veya iPad’inizin lightning portunda siz farketmeden bir nemlilik veya ıslaklık mevcut ise bu hemen tespit ediliyor ve uyarılıyorsunuz. Aşağıdaki videoda bu ilginç detayı görebilirsiniz.

Sıvı konusunda böyle bir uyarının sağlanıyor olması oldukça yararlı. Mevcut iPhone veya iPad’lerde iOS 10’la bu sadece uyarı ile kalacak olsa da Apple’ın uzun vadede farklı planları olduğunuda söyleyebiliriz. Bugün şirketin yeni bir patent başvurusu keşfedildi ve şirketin su geçirmez bir malzemeden hoparlör geliştirme planının olduğu da ortaya çıkmış oldu.

Evet günümüzde birçok taşınabilir hoparlör su geçirmez olarak satılıyor ancak Apple’ın geliştirdiği hoparlörünü diğerlerinden ayıran kritik detay ise 12 feet yani 3.6576 metreye kadar su geçirmemelik örneğinin patentte verilmiş olması.

Şirket hiçbir zaman iPhone 6s’i su geçirmez diyerek öne sürmemiş olsa da pek çok testte iyi performans göstermişti. Açıkçası Apple’ın bu konuda daha büyük planlarının olduğunu anlamak mümkün. Elbetteki atılacak böyle bir adım başta ana ekran düğmesi olmak üzere pek çok parçanın değişmesi anlamına geliyor.

İşte iOS 10 Beta 3’de keşfedilen o ilginç özellik ve detayları;