İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10 Beta 3 Yenilikleri

Apple bugün, yaklaşan iOS 10 için en yeni beta sürümünü geliştiriciler için yayınladı. Bu yıl sonbaharda final sürümü yayınlanacak olan iOS 10’un son betasında bir dizi yenilik mevcut.

Yeni iOS yazılımı ile Apple’ın sürekliliği sağlamak amacıyla çalışmalar yaptığı açık. iOS 10 beta 3’lede yeni özellikler ve bir dizi değişiklikler yapılmış durumda.

iOS 10 beta 3 yeniliklerinin listesi ise şöyle;

Sağlık Uygulaması

Sağlık uygulamasında Apple kullanıcıların sağlıkla ilgili yönlerine odaklanmış durumda. Apple anonim veriler elde etmek için “Etkinliği Geliştirin” seçeneğini de bu sebeple kullanıma sunmuş durumda. Yeni özelliklğin ayarlarına Gizlilik > Diagnostics & Kullanım menüsü üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Kilitleme Uyarısı

iPhone 6s veya iPhone 6s Plus kullanıcısıysanız iOS 10 beta 3 ile birlikte cihazınızı kilitlediğinizde cihazınızda küçük bir dokunsal titreşimi farkedebilirsiniz. Eğer başka bir cihaz kullanıyorsanız da cihazınızı kilitlediğinizde sesli geri bildirim gelecektir.

Klavye Sesleri

iOS 10 beta 1 ile gelen ve daha sonra iOS 10 beta 2 ile birlikte kaldırılan yeni klavye sesi geri dönüş yapmış durumda.

Siri ve Uygulamalar

iOS 10 Beta 3’le birlikte Siri’ye Uygulama Destek bölümü eklenmiş durumda. Bu kullanıcıların Siri ile çalıştırılan uygulamalara erişim sağlamaları ve ayarlamaları yapabilmelerini sağlayacak bir alan.

Touch ID

iOS 10 beta 3 ile birlikte artık ana ekran düğmesine basmadan iPhone’a erişim sağlanabilmesi mümkün. iOS 9’la da görülen bu hoş yetenek aslında çokta yeni değil diyebiliriz.

Hızlı İşlemler

Hızlı İşlemler’e yani uygulama simgesinin üzerine sertçe dokunduğunuzda bir paylaşım seçeneğini görebilirsiniz. Bu seçenek iOS 10 beta 2 ile kaldırılmıştı şimdi geri dönmüş durumda.

Dokunsal Geri Bildirim Sesleri

iOS 10 beta 3 dokunsal geri bildirim seslerinde ortaya çıkan ses çalma sorununu gideriyor.

3 Yorum

  1. özcan hayta özcan hayta 19 Temmuz 2016

    hiç hoş olmamıs eskisi daha iyiydi anı sekilde klavye seside ne o öyle android telefon gibi

  2. Umut Can Umut Can 19 Temmuz 2016

    Admin veya diğer arkadaşlar geliştirici beta 3 sürümünü kuran var mı? Varsa kilit kapatınca çıkan ses sizde de değiştimi?

Yorumlar kapatıldı.