İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10 Beta 4 Yenilikleri: Yeni ve Yeniden Tasarlanan Emojiler, Yenilenmiş Klavye Sesleri ve Daha Fazlası

Apple bugün geliştiriciler için iOS 10 beta 4’ü yayınladı. Yayınlanan yeni iOS 10 beta sürümünde elbetteki şirketin hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri mevcut. Bunların yanısıra şirket yeni özellikleride bu beta sürümü ile birlikte iOS 10’a dahil ederek kullanımımıza sunmuş durumda.

[irp posts=”9262″ name=”iOS 10 Beta 4 Yayınlandı”]

Yeni iOS 10 beta güncellemesi 100’den fazla yeni ve yenilenmiş emojileri, yeni klavye seslerini, Bildirim Merkezi düzeltmeleri ve daha fazlasını beraberinde getiriyor.

Nedir Bu iOS 10 Beta 4 Yenilikleri?

Emojiler: Birçok meslek ve faaliyetleri, cinsiyet eşitliğini ve şiddeti vurgulamak üzere bir dizi yeni ve yenilenen emojiler iOS 10’la birlikte hayatımıza girecek. Apple iOS 10 beta 4 ile birlikte bunun hazırlığına başlamış durumda.

iOS-10-emojiler

Kontrol Merkezi: iOS 10’la yenilenen Kontrol Merkezi’ne iOS 10 beta 4’le birlikte bir intro ekranı eklenmiş. Güncelleme sonrası ilk kullanımda bu intro ekranı geliyor.

iOS-10-Kontrol-Merkezi-Intro

Dokunsal Geribildirim: iOS 10 beta 3 ile gelen kilitleme sırasındaki titreşim artık yok.

Erişilebilirlik: Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Ekran Kolaylıkları menüsü üzerinden daha fazla Renk Filtreleri’ne ulaşmak artık mümkün.

iOS-10-renk-filtreleri

Bildirim Merkezi: iOS 10’un 1/2/3. beta sürümlerinde görülemeyen Bildirim Merkezi’ndeki tarih bilgisi artık iOS 10 beta 4 ile geri dönmüş durumda.

IMG_4765

Ev: Kontrol Merkezi’nde, üçüncü sekmede yer alan Ev uygulama kısayolları yeniden şekillendirilmiş.

iOS-10-Ev

Klavye Sesleri: Daha kullanışlı ve hitabeti yüksek klavye sesleri artık kullanılabilir. Normal yazım sırasında daha tatlı tonda ve simgeleri kullanmak için klavye kullanıldığında farklı ses tonları iOS 10 beta 4’de artık mevcut.

Duvar Kağıdı: Apple Duvar Kağıtlarını adeta iOS 10-iOS 9-iOS 8 için kategorize etmiş. Son üç iOS sürümü için duvar kağıtları bu esasa göre sıralanmış.

iOS-10-Duvar-Kagidi

2 Yorum

  1. ZaferB ZaferB 2 Ağustos 2016

    Klavye sesleri yine çok kısık

  2. Hakan Hakan 2 Ağustos 2016

    Neden ben indirmek istediğim zaman beta 2 çıkıyor

Yorumlar kapatıldı.