İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10 Beta 7 ve Public Beta 6 ile Gelen Yenilikler Neler?

Apple geliştiriciler ve Public Beta kullanıcıları için dün sürpriz bir adım attı ve yeni iOS 10 güncellemesini yayınladı. Bu belkide iOS 10’un final sürümünün yayınlanmasından önce gelen son beta güncellemeleriydi. Elbetteki bu durum tümüyle Apple’ın kararı ve incelemelerine tabii ama artık iOS 10’un final sürümünün yayınlanması sürecine yaklaşıldığı döneme girmiş bulunuyoruz.

Şirketin Eylül’ün ortasına kadar iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı tanıtması bekleniyor. Yeni nesil iPhone’ların tanıtılmasından yaklaşık bir hafta sonrasında en azından şimdiye kadarki Apple’ın yol haritası bu şekilde olmuştur, iOS 10’un final sürümü herkese açık olarak yayınlanacak.

Peki son beta güncellemesi baz alındığında iOS 10 beta 7 ve iOS 10 public beta 6’da ne gibi yenilikler ve değişiklikler mevcut? Gelin buna birlikte bakalım.

  • Sesli transkripsiyon özelliğinin beta hali İngilizce Siri ile ABD veya Kanada’da iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve iPhone SE için artık kullanılabilir.
  • Kullanıcılar iCloud üzerinden fotoğraf kütüphanesi senkronizesini artık kapatabiliyorlar.
  • WebGeolocation, şimdi güvenli protokolü (HTTPS) kötü niyetli web sitesi kullanımını önlemek için şart koşuyor.
  • iOS 10 beta 7 Swift Playgrounds’ı içeriyor.

Yine de son betaların durumuna bakılacak olursa yapılması gereken işler var gibi duruyor. Bu sebeple yeni beta güncellemelerinin gelmesi veya iOS 10’un final sürümünde birtakım yenilikler görülmesi söz konusu olacaktır. Yine de ne olacağını hep birlikte bekleyip göreceğiz.