iOS 10 Beta Nasıl Yüklenir? Temmuzu Beklemeden iOS 10’u Deneyin

iOS 10 beta yükleme

Apple’ın yeniliklerle dolu yeni iOS sürümü olan iOS 10 dün akşam düzenlenen etinlikle tanıtıldı. Final sürümü Eylül ayında yayınlanacak olan iOS 10’un test amaçlı ilk betası yayınlandı.

teknik destek <

Şimdilik sadece geliştiriciler için yayınlanan iOS 10’un halka açık (public) betası Temmuz ayında yayınlanacak. Bu betayı şu anda geliştiriciler ve geliştiricilerin udid kaydı yaptığı iOS cihazlar yükleyebilir.

iOS 10 yüklenebilen cihazlar şunlar:

iPad 4, iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPad Mini 4, 6. nesil iPod touch, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus. iOS 10 maalesef iPad Mini, iPad 2, iPad 3 ve iPhone 4s’e gelmiyor.

[irp posts=”7483″ name=”iOS 10 Tanıtıldı! iOS 10 Özellikleri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey”]

Apple Foni olarak siz değerli takipçilerimiz için Facebook sayfamızdan duyurduğumuz gibi 80 kişinin UDID kayıt kontenjanı ayırdık. Fakat iOS 10 indirme linklerinin sağlıklı çalışmaması, iTunes ile sürüm yüklemenin biraz daha zahmetli olması ve bu işte yeni olan kullanıcıların cihazlarında yaşayabilecekleri veri kayıpları nedeniyle UDID kaydını şimdilik askıya aldık. Facebook takipçimiz Mehmet Oğuz Bey’in tavsiyesi ile sizler için daha basit ve telefon üzerinden iOS 10’u yükleyebileceğiniz aşağıdaki yöntemi paylaşmaya karar verdik. Eğer gerekli olursa 80 kişilik UDID kayıt hakkımızı saklı tutuyoruz. İzlemeniz gereken adımlar şunlar:

 • Öncelikle iTunes dan cihazınızın yedeğini alın. iOS 10’dan geri dönmek isterseniz bu yedek lazım olacak.
 • iOS cihazınızda şu linki kopyalayıp safariye yapıştırıp git diyin
 • https://drive.google.com/file/d/0BzIJgLlD9pt1bHA0YkZvZ1ptb28/view
 • İndir diyin.
 • Sizi ayarlara yönlendirecek ve profil yüklemenizi isteyecek.
 • Geliştirici profili olan bu profili yükleyin.
 • Daha sonra Ayarlar > Genel > Yazılım güncelleme bölümünden kontrol edin.
 • iOS 10’un indirmeye hazır olduğunu göreceksiniz.
 • Eğer olmazsa cihazı kapatıp tekrar açın.

Not:

 • iOS 10 yüklü cihazınızın yedeğini alırsanız Bu yedek daha sonra iOS 9.3.2 ya da iOS 9.3.3’e döndüğünüzde yüklenmeyecektir.
 • iOS 10 betası ilk beta olması nedeniyle sorunlara neden olmakta. Zaman zaman kasılma, uygulamalarda çökme, reset atma gibi hatalar ortaya çıkmakta. Bu sorunları minimuma indirmek mümkün. Cihazınızı fabrika ayarlarına döndürünce stabil hale gelebiliyor. Pek çok Apple forumunda bu çözüm teyit edilmiş durumda.Önemli Not: Bu işlem cihazınızdaki herşeyi siler. Bu sebeple sizin için önemli olan bütün dosyaları yedeklemeniz gerekiyor.Unutmamanız gereken şey, iOS 10 yedeği sadece iOS 10 ve üzeri versiyonlara yüklenir. iOS 9.3.2 ye dönerseniz daha önce aldığınız iOS 9.3.2 yedeğini yüklemek zorundasınız.
müşteri hizmetleri

68 Comments

 1. İos 10unu yüklerken iki uygulamayı beklemeye aldı silinmiyor yada geri yüklenmiyor nasıl halledebilirim

  1. Ayarlar/genel/ saklama alanı/alanı yönet e girip silin.

 2. abi bişey sorucaktım benim telefon 5s beta kurdum çok güzel iyi gidiyor ama değiştirmek istediğim için satıcam yani sıkıldım artık iphone dan fiyat da bi ucuzlama gibi bi sorun olur mu betadan dolayı?

 3. İyi günler, dünden beri 3 kere yüklemeye çalıştım fakat hep indirme tam bittikten sonra;
  Yazılım Güncellenemedi
  iOS 10 Developer Beta 1 indirilirken bir hata oluştu.
  Yazısı geliyor, bu sorun çıkmadan nasıl yükleyebilirim?

  1. Bu hata ile biz de karşılaştık.özel bir çözüm yöntemi yok. Bir kaç denemeden sonra yükleniyor.

Comments are closed.