İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10 Beta’da Kritik Hata!

iOS 10’un ilk betasının yayınlandığı 13 Haziran’dan bu yana büyük değişimler ve iyileştirmelerin görüldüğü ikinci beta sürümü de yayınlandı. Ne yazık ki henüz hatalardan kurtulunmuş değil. Hele ki en sonra otaya çıkan bu kritik hata her iOS 10 beta kullanıcısını yakından ilgilendiriyor.

Eğer ki bir iOS 10 Beta yazılımı kullanıcısıysanız ve herhangi bir şekilde Apple ID bilgilerinizi doğrulamanızı (yeniden giriş yapmanızı) isteyen bir pencere ile karşılaşırsanız sorununuz bu noktada başlayacak. Apple ID bilgilerinizi doğru girmenize rağmen bu doğrulanmayacak ve sanki hatalı giriyormuşsunuz gibi muamele görerek tekrar ve tekrar bilgilerinizi girmeniz istenilecek. Son çare olarak şifrenizi sıfırlamak zorunda kalabilirsiniz. Üstüne bir de parola sıfırlarken iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğiniz açıksa bu özelliğin bozulmuş olmasını da dikkate aldığınızda başınızın baya bir ağrıyacağı açık.

Muhtemel bir şifreleme sorunundan meydana gelen bu hata henüz Apple tarafından doğrulanmadı ve kimi kullanıcıda görüldüğünü belirtelim. Yani yaygın bir hata değil ancak hatanın beta sürümde ortaya çıkması sebebiyle Apple tarafından sadece gelecek beta içerisinde minik bir düzeltme olarak dikkate alınacağını belirtelim. Yani bunun dışında şirketten büyük bir adım beklemek mümkün değil.

Eğer ki sorundan muzdaripseniz başınızın bir müddet daha ağrıyacağını belirtelim. En azından bir sonraki iOS 10 beta güncellemesine kadar.