İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10 Bildirim Merkezi’ndeki Tarih ve Saat Yoksunluğu Devam Ediyor

iOS 10 Bildirim Merkezi’nde “Bugün” görünümü gitmişti ve ilk beta ile bu detaya pek takılınmamış, kullanıcılar bunu sorun etmemişlerdi. Yıllardır iOS’la alışılan bu detay şimdilerde aranır oldu. Apple’ın dün geliştiriciler için yayınladığı iOS 10 Beta 2 ile de tarih ve saat iOS 10 Bildirim Merkezi’ne gelmemiş durumda.

iOS 9’da herhangi bir uygulama içerisinde veya normal durumlarda Bildirim Merkezi’ni aşağı kaydırarak açtığınızda tarih ve saate erişmek mümkündü. Bu da gerçek anlamda işleri kolaylaştırıyor, pratik bir kullanım sunuyordu. iOS 10’da tarih veya saate erişmek için özellikle de bir uygulama açıksa ana ekrana gitmeniz ve saat bilgisi için saat uygulamasını veya tarih bilgisi için Takvim uygulamasına gitmeniz gerekiyor. Tüm bunlar dışında da cihazınızı kilitlemek ve kilit ekranına ulaşmanız da bir çare.

Tüm bunlardan rahatsız olan büyük bir kesim mevcut. Apple’ın bunun farkında olmadığını söylemek mümkün değil elbetteki. Ancak iOS 10 Beta 2 ile de sorununu elden geçirmemesi zannediyoruz ki bu şekilde bir değişimden kararlı olduğunun göstergesi. Bakalım gelecek iOS 10 betalarında bu sorun çözüme kavuşturulacak mı? Umuyoruz ki kavuşturulur…