iOS 10 Bir iOS 9.3.5’e Göre Ne Kadar Hızlı? İşte Karşılaştırma Videoları

iOS 10

Hala iOS 10’un cihazınızı yavaşlatacağını düşünerek yazılım güncellemesini yapmadıysanız Apple’ın son yazılımının iPhone 5 ve üzeri modellerine yüklenmesi sonrası gerçekleştirilen iOS 9.3.5 performans kıyaslamalarına gözatabilirsiniz.

teknik destek

YouTube’da gerçekleştirdiği testlerle adından sık sık söz ettiren YouTube kanalı iAppleBytes, iOS 10 yüklü cihazlarla iOS 9.3.5 yazılımının hızını karşılaştıran birçok videosunu yayınladı. Testler iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6s üzerinde gerçekleştiriliyor. Performans kıyaslaması için çoklu görev ve hemen hemen her gün kullanılan uygulamalar üzerinde yapılıyor.

Videolarada göreceğiniz şey ise şu; iOS 9.3.5’ün iOS 10’a göre önyükleme konusunda belirgin bir yavaşlıkta olduğu. Ancak Apple’ın A6 işlemcili 4 yaşındaki iPhone 5’de ne yazık ki kısmi yavaşlamanın görüldüğünü söyleyelim.

iPhone 5:

iPhone 5s:

iPhone 6:

iPhone 6s:

Eğer iOS 10’u yüklememek için bir nedeniniz yoksa (Jailbreak gibi) güncellemeyi uygulamanızı öneriyoruz. Büyük yenilikleri ve özellikleri iOS 10’la deneyimlemek için bize göre geç kalmamalısınız.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.