Şimdi yükleniyor

iOS 10 Donma Sorunu ve Çözümü

img_0080

iOS 10 Donma Sorunu ve Çözümü

Son Güncelleme tarihi 28 Haziran 2017 by

teknik destek

iOS 10 Donma Sorunu Çözümü (iPhone Klavye Donma Sorunu)

Bildiğiniz gibi son yayımlanan iOS 10 işletim sisteminde, bazı cihazlarda (hatta çoğu iPhone’da) donma sorunu yaşanıyor. Bu pek çok kişide bir sorun olarak ön plana çıkmaya başladı ve bireyler bu sorunun sağlıklı bir şekilde nasıl çözüleceğini düşünüyor. Bu yazımızda sizlere rehber niteliğinde bir çözüm hazırlamak istiyoruz ve ihtiyaçlarınıza göre neleri yapabileceğinizi yöntemler dahilinde gösteriyoruz. Hazırsanız başlayalım.

Aniden donan iPhone ekranları ve klavyeleri, kişileri zor durumda bırakıyor. Anlık bir mesaj yazılamıyor örneğin. Ya da yoğun bir gün içerisinde verdiğiniz mail cevaplarınız, sorunlu bir şekilde iptal olabiliyor (klavyenin işlevsizliğinden). Bu durumu çözmek adına, yapmanız gerekenler, aslında oldukça basit diyebiliriz. Yeter ki çözüme başlayalım.

Çözüm 1:

Öncelikle son kez bir güncelleme kontrolü yapın. Böyle durumlarda, Apple tarafına yoğun şikayet ve geri bildirim gideceği için, bizzat çözüm üretilir ve kısa süre içerisinde yeni bir update yayımlanır. Bu yüzden, yapmanız gereken ilk iş, güncelleme kontrolü yapmanız. Bu sayede, ufak tefek güncelleme sorunlarını (bir önceki sürümde oluşanları) çözmüş olursunuz. iOS 10.0.2 güncellemesi, bu konuda bir çözüm sunuyor örneğin.

Ayarlara girin, sonrasında ise cihazınızın güncelleme butonuna ulaşarak yükseltme araştırması yapın (otomatik bulacaktır).

iphone-donma-1 iOS 10 Donma Sorunu ve Çözümü

Çözüm 2:

Reset atma yöntemi. iPhone’unuzareset atarak, çözüm için ikinci bir yöntem olan hard reset yöntemini uygulayabilirsiniz.

Çözüm 3:

iphone-donma-2 iOS 10 Donma Sorunu ve Çözümü

Asıl klavye ayarı (ön görülen klavye). Klavye ayarlarına gidin ve tahmin seçeneğini kapatın (kelime tahminleri üzerine olabilir). Sonrasında tekrar deneyin sorunun olup olmadığını. Şayet hala sorun yaşıyor iseniz, ilk iki maddeyi tekrar kullanabilirsiniz.

Çözüm 4:

Bütün ayarları sıfırlayın arkadaşlar. Ayarlara gidin ve sonra resetlemeye ulaşın. Sonra bütün ayarları sıfırla seçeneğine gelin ve ayarları sıfırlayın. Yedeklerinizi almayı unutmayın tabi bu konuda aman dikkat.

iphone-donma-3 iOS 10 Donma Sorunu ve Çözümü

Çözüm 5: Son çare!

Eğer yukarıda yer alan hiçbir çözüm işinize yaramadıysa, o zaman son çare olarak iPhone Restore seçeneğini kullanabilirsiniz. iTunes üzerinden restorasyon ayarı yapmayı deneyin.

iPhone ekran ve tuş kilitlenme sorunu çözümü için bu talimatları ve çözümleri inceleyebilirsiniz arkadaşlar. Detay için bizi takip etmeye devam edin. Her gün güncel bilgiler ve çözümler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz.

teknik destek

7 yorum

comments user
Celalettin

İph7+128gb İOS 11.1.2 den sonra donmaya başladı ne yazıkki apple firması uyumaya devam ediyor( eski sürümlere dönüşü de kapattı yazıklar olsun☹️☹️)

comments user
pekcan

aynı sorunu bende yaşıyorum arkadaşlar resmen donuyur ancak reset atıyorum ama hergun aynı sorunu yasıyorum tetefonum 6s

comments user
Salih

Bendeki sorun telefonu cebimden çıkardığımda orta tuş ve kilit tuşuna basıyorum ekran kapalı oluyor ama arayan filan olduğunda çalıyor telefonum ıphone se

comments user
Şahin

Cihazım Iphone 7 128 GB 2.kez aynı sorunu yaşıyorum,çalışıyor görünüyor ama ekranda bir şey yok sadece boş ekran görüntüsü var hiç bir tuşa erişemiyorum tel çalıyor kimin aradığını göremiyorum cvp veremiyorum reset tuşları dahil hiç bir tuş çalışmıyor msj lar geliyor seslerimi duyuyorum ama göremiyorum öncekinde pili tamamen bitince şarja takdım düzelmişti.

comments user
murat gökçe

arkaşlar aynı sorunu bende yaşıyorum garantisi doldu servise göndereniyorum sorunu çözen varsa yazabilirmi 6 plus

comments user
Gokhan genol

Demekki sorun bende degil sadece ? Ayni sorunu yasiyorum;(

comments user
Serkan Koç

iPhone SE var. iOS 10 güncellemesi ile birlikte telefon menüsüne uzun süre girmeyip de girmeye çalıştığımda donuyo ve hiç bir işlem yapmıyo…çift tıklayıp telefon menüsünü kapatıp yeniden açınca düzeliyo… sinir bozucu

Yorumlar kapalı.