İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10 Güncellemesi Sonrası Kilidi Açmak için Ana Ekran Düğmesine Basın Zorlamasına Son!

iOS 10 güncellemesinin final sürümünün halka açık olarak yayınlanmasının üstünden hemen hemen iki gün geçmiş durumda. Pek çok yenilik, geliştirme ile gelen güncellemenin çoğu kullanıcıyı memnun eden ancak kimi kullanıcıyı da bazı yenilikleri ile sıkıntıya sokan yenilikleri yok değil.

teknik destek

Ancak her şeyin bir çözümünün Apple alternatifi ile iOS 10’la sunulduğunu öncelikle belirtelim. Kullanıcıların özellikle en çok muzdarip olduğu yeniliklerden birisi de kilit ekranında yapılmış olan değişiklik. iOS 10 varsayılan olarak “Kilidi açmak için ana ekran düğmesine basın” uyarısı ile kilit ekranından size merhaba diyor.

Kimi kullanıcı için sinir bozucu olan bu değişiklik elbetteki değiştirilebilir, tıpkı iOS 9’daki gibi hale getirilebilir durumda. Bunun için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

Hatırlatma: Yöntem sadece iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6/6 Plus, iPhone 6s/6s Plus, iPhone 7/7 Plus için kullanılabilir.

Adım 1: Ayarlar uygulamasını açın.

Adım 2: Genel > Erişilebilirlik menüsüne gidin.

Adım 3: Erişilebilirlik menüsünde biraz aşağıya doğru kaydırarak “Ana Ekran Düğmesi” seçeneğini bulun.

Adım 4: Ana Ekran Düğmesi menüsüne dokunarak “Parmağı Koyarak Aç” seçeneğini etkin hale getirin.

Evet işte hepsi bu kadar! Artık iPhone’unuzun kilidini ana ekran düğmesine basmanıza gerek kalmadan parmağınızı koyarak, Touch ID ile açabilirsiniz.

Özellikle parmağı koyarak aç seçeneğini etkinleştirdiğinizde, “Uyandırmak için Kaldır” özelliğini destekleyen iPhone SE, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kullanıcılarının ana ekran düğmesine hiç tıklamadan Touch ID ile cihaz kilidini açabileceklerini belirtelim.

müşteri hizmetleri

Bir yorum

  1. Merve Merve 9 Temmuz 2017

    Merhaba, bu dediğiniz şeyi yapıyorum ama bende olmuyo hala basmak zorunda kalıyorum sorun nedir acaba ?

Yorumlar kapatıldı.