İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10 Hakkında Tüm Bildiklerimiz: Şimdiye Kadar Ortaya Çıkan İddialar ve Söylentiler

Apple 2016 yılında Haziran ayında tanıtacağı ve Eylül ayında kullanıma sunacağı iOS için bildiğimiz her şeyi sizin için bir araya getirdik. iOS 10’un bir iOS 9’un halefi olacağını belirtelim. Yani iOS 9 ile benzer yapıda, önemli iyileştirmelerle gelecek. Elbetteki beraberinde büyük-küçük pek çok yeniliği de getirecek.

teknik destek

Apple’ın en yeni mobil işletim sistemi olacak olan iOS 10 hakkında henüz çok fazla bir veri mevcut değil. 2013 yılında yayınlanan iOS 7 ile çok büyük bir değişime giden Apple’ın iOS 10’la bu tip büyük değişikliklere gitmeyeceği gerçeği halen bir kenarda duruyor elbetteki. iOS 10’un bu noktada çok da önemli bir güncelleme olmayacağı açık. Daha çok iOS 9’un daha olgunlaşmış bir versiyonu olacağını söyleyebiliriz.

Apple iOS 7 ile yeni bir tasarımı, iOS 8 ile sürekliliği getirdi, Apple Pay, yeni uygulama yetenekleri, Siri entegrasyonu, gelişmiş arama yetenekleri, iPad bölünmüş ekran-çoklu görev gibi bir dizi yenilikleri de iOS 9’la kullanıma sundu. Ayrıca Apple’ın her iOS sürümünde pil optimizasyonlar ve performans iyileştirmelerine de odaklandığını belirtelim.

Apple’ın iOS 10’la da sürdürülebilirlik üzerinde duracağını tahmin ederek özellikle Siri ve arama işlevlerini genişletmesi bekleniyor. Şimdiye dek ortaya çıkan, bizim bildiğimiz tek söylenti iOS 10 ile Fotoğraf uygulamasının yeni yeteneklerle tanıtılacak olması.

Fotoğraf uygulamasına nelerin ekleneceğini hangi özelliklerin geleceğini bilmiyoruz ancak EXIF bilgilerini düzenleme, fotoğrafın yalnızca belirli kısımlarında parlaklık ve diğer parametre değişikliklerinin yapılmasına olanak sunulması bekleniyor.

iPhone 7 ve iphone 7 Plus’ı çevreleyen söylentiler dahilinde, Kamera uygulamasında da önemli yükseltmeler yapılabilir. Elbette ki kamera uygulamasında yapılacak yükseltmelerin sadece iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a özgü olması söz konusu olabilir.

Apple bir süredir arkaplanda, iOS 10 yazılım geliştirmesini sürdürüyor. Pek çok internet sitesinin ziyaretçi verilerinde yerini alan iOS 10’un Ekim 2015’den beri test edildiğini belirtelim. Son günlerde ise testlerin ivme kazandığı açık.

iOS-10-test

iOS 10’un muhtemelen 13-17 Haziran’da WWDC 2016 konferansı kapsamında tanıtılması ve geliştiricilerin kullanımına sunulacağını belirtelim. Özellikle iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın ve bir dizi Apple yeniliklerinin görücüye çıkacağı sonbahar etkinliği ile birlikte Apple’ın iOS 10’un final sürümünü yayınlamasını bekliyoruz.

iOS 10’la ilgili tüm gelişmeleri ve ortaya çıkan her detayı sizlerle paylaşmaya devam ediyor olacağız.

müşteri hizmetleri