iOS 10 İçinde Dark Mode Özelliği Keşfedildi!

iOS-10-Dark-Mode

Apple WWDC 2016 ile yeni eklemeleri ile birlikte iOS 10’u duyurdu. Şirket pek çok özelliği duyurmasına rağmen “Dark Mode” konusunda hiçbir açıklama vermedi. Bu da elbetteki böyle bir özelliğin iOS 10’da yer almadığını akıllara getirdi.

teknik destek <

Geliştirici Andrew Wiik Xcode aracılığı ile iOS 10’un kaynak kodlarını ele aldı ve Dark Mode’un aslında yeni mobil işletim sistemi içerisinde yer aldığını keşfetti. Keşfini doğrulamak isteyen geliştirici, Twitter üzerinden gelen bir soruya ekran resimleri ile cevap verdi. Koyu temanın aktifleştirildiği Mesajlar, Saat, Safari ve iTunes uygulamalarına ait ekran resimlerini paylaştı.

Geliştiriciye göre bu özellik iOS 10’da genel kullanıma açılmayabilir. Apple’ın bu sebeple özellik hakkında hiç konuşmadığı mantığa yatmış oluyor. Açıklamasında geliştirici Dark Mode özelliğinin sadece iPhone 7’ye münhasır olabileceğini de sözlerine ekledi.

iOS 10 için Dark Mode bir süredir potansiyel iddialar arasında yer almıştı. Özellikle hazırlanan birbirinden şık konsept videoların ilgi odağı bu mod idi. WWDC 2016’da Apple tarafından hiç dillendirilmemesi kendisi için umutları tüketmiş olsa da kaynak kodlarında ortaya çıkması tekrardan umutları yükseltmiş oldu. Apple’ın bu özellik için bir planının olduğu açık. Bakalım altında neler çıkacak.

müşteri hizmetleri