İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10 iPhone’un Depolama Kapasitesini Arttırıyor

iPhone’lar depolama alanı bakımından 16, 64 ve 128 GB seçeneklerine sahip. Fakat işletim sisteminden kaynaklı olarak bu kapasitenin bir bölümü kullanılamıyoruz. Örneğin 128 GB kapasiteli bir iPhone’un mobil işletim sisteminin işgal ettiği depolama alanı dışında kalan kullanılabilir alan sadece 113 GB.

teknik destek

iOS işletim sisteminin daralttığı bu alan yeni iOS sürümü kurmak istediğimizde sürekli bize sorun yaratıyor. Özellikle 16 GB iPhone sahipleri sürekli resim ve uygulama silerek boş alanı arttırmaya çalışıyorlar. Bizim de sıkça paylaştığımız hafıza boşaltma yöntemleri mevcut. Bu yöntemler gerçekten işe yarasa da bir süre sonra yine hafıza sorunu yaşamaya başlıyoruz.

IMG_0054Reddit’te açılan bir başlık iOS 10 ile bu soruna kalıcı bir çözüm getirildiğini gösteriyor. Başlığı açan kişi 128 GB’lık bir iPhone sahibi. iOS 10’dan önce bu alanın sadece 113 GB’ı kullanılabilirken şu anda kapasite 121.8 GB’a yükselmiş görünüyor. Başlığa atılan mesajlarda 16 GB’lık bir iPhone sahibi 12.6 GB olan kapasitenin 13.1 e çıktığını, 64 GB’lık bir iPhone sahibi de 55 GB’lık alanın 58.8 GB a çıktığını yazmış.

iOS 10 ile hafızada böyle bir artışın yaşanması belki de iOS 10’a geçmek için en geçerli sebep olabilir. İOS 10’a geçtikten sonra iPhone’unuzun kapasitesinde artış yaşandı mı?

müşteri hizmetleri