İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10 Ne Zaman Yayınlanlanacak? İşte iOS 10 Yayınlanma Tarihi

Apple, WWDC 2016’da iPhone, iPad ve iPod touch için en yeni mobil işletim sistemi iOS 10’u tanıttı. Büyük yeniliklerle gelen iOS 10 güncellemesinin yayınlanma tarihini sizlerle bu yazımızla paylaşıyoruz.

teknik destek

iOS 10 Özellikleri ve Yenilikleri

iOS 10, yenilenmiş ve geliştirilmiş Mesajlar uygulaması ile geliyor. Mesaj çıkartmaları, tam ekran mesaj efektleri, mesajlar için üçüncü taraf uygulama desteği söz konusu. Tüm bunlar dışında üçüncü taraf uygulamalar için Siri desteği yeni Fotoğraflar uygulaması, yeniden tasarlanmış Müzik uygulaması, haber uygulaması ve daha fazlası ile geliyor.

Apple zaten iOS 10’un test ve geliştirmelerini geliştiriciler ve halka açık beta yazılım programı kullanıcılarıyla birlikte şu anda gerçekleştiriyor. Hatta geçtiğimiz günlerde iOS 10’un beşinci beta sürümünü geliştiriciler için, dördüncü public beta sürümünü ise halka açık beta yazılım programı kullanıcıları için yayınlamıştı.

iOS 10 Ne Zaman Yayınlanacak?

Elbetteki merak edilen en büyük konulardan birisi iOS 10’un final sürümünün herkese açık olarak ne zaman yayınlanacağı. Bu büyük güncellemeyi iOS cihazına kurmak için bekleyenlerin sayısı oldukça fazla.

Analistler Apple’ın yeni nesil iPhone modelleri, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı 7 Eylül’de tanıtacağını tahmin ediyorlar. 9 Eylül’de de yeni nesil iPhone modellerini ön siparişe çıkacağı gelen bilgiler arasında. Tahminen iPhone 7 ve 7 Plus’ın satışına da 16 Eylül’de başlanacak.

Bu bilgilere dayanarak, Apple’ın genellikle iOS güncellemesini yeni nesil iPhone’un lansman tarihinden bir hafta sonra yayınlar ve iPhone 7 için de benzer bir durum söz konusu olacaktır. Evet muhtemelen, 16 Eylül’de iOS 10 herkese açık olarak, yayınlanacak.

Apple’ın geçmişteki hareketlerine bakılacak olursa;

  • iPhone 6s ve iPhone 6s Plus 9 Eylül’de tanıtılmış, iOS 9 16 Eylül’de yayınlanmıştı.
  • iPhone 6 ve iPhone 6 Plus 9 Eylül’de tanıtılmış, iOS 8 17 Eylül’de yayınlanmıştı.
  • iPhone 5s 10 Eylül’de tanıtılmış, iOS 7 18 Eylül’de yayınlanmıştı.
  • iPhone 5 12 Eylül’de tanıtılmış, iOS 6 19 Eylül’de yayınlanmıştı.

Yine de bu tarihlerin bir tahmin olduğunu belirtmekte fayda var. Net yayınlanma tarihinin, iPhone 7 lansman tarihinin resmi olarak duyurulması ile netleşeceğini belirtelim.

teknik destek