İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10 Public Beta 2 Yenilikleri

Apple bugün Halka Açık Beta Yazılım Programı kullanıcıları için iOS 10 Public Beta 2’yi yayınladı. Dün geliştiriciler için yayınlanan iOS 10 beta 2 sonrası bu public betadaki yenilikler merak konusuydu.

teknik destek

[irp posts=”8628″ name=”iOS 10 Public Beta 2 Yayınlandı”]

Yayınlanan bu iOS 10 Public Beta 2’nin aslında son yayınlanan geliştirici betasından farksız olduğunu belirtelim. İşte madde madde iOS 10 Public Beta 2 yenilikleri;

Sağlık Uygulaması

Sağlık uygulamasında Apple kullanıcıların sağlıkla ilgili yönlerine odaklanmış durumda. Apple anonim veriler elde etmek için “Etkinliği Geliştirin” seçeneğini de bu sebeple kullanıma sunmuş durumda. Yeni özelliklğin ayarlarına Gizlilik > Diagnostics & Kullanım menüsü üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Kilitleme Uyarısı

iPhone 6s veya iPhone 6s Plus kullanıcısıysanız iOS 10 Public Beta 2 ile birlikte cihazınızı kilitlediğinizde cihazınızda küçük bir dokunsal titreşimi farkedebilirsiniz. Eğer başka bir cihaz kullanıyorsanız da cihazınızı kilitlediğinizde sesli geri bildirim gelecektir.

Klavye Sesleri

iOS 10 beta 1 ile gelen ve daha sonra iOS 10 beta 2 ve iOS 10 Public Beta 1 ile birlikte kaldırılan yeni klavye sesi geri dönüş yapmış durumda.

Siri ve Uygulamalar

iOS 10 Beta 3’le birlikte Siri’ye Uygulama Destek bölümü eklenmiş durumda. Bu kullanıcıların Siri ile çalıştırılan uygulamalara erişim sağlamaları ve ayarlamaları yapabilmelerini sağlayacak bir alan. iOS 10 Public Beta 2’de de bu gelişme söz konusu.

Touch ID

iOS 10 beta 3 ve akabinde iOS 10 Public Beta 2 ile birlikte artık ana ekran düğmesine basmadan iPhone’a erişim sağlanabilmesi mümkün. iOS 9’la da görülen bu hoş yetenek aslında çokta yeni değil diyebiliriz.

Hızlı İşlemler

Hızlı İşlemler’e yani uygulama simgesinin üzerine sertçe dokunduğunuzda bir paylaşım seçeneğini görebilirsiniz. Bu seçenek iOS 10 beta 2 ve iOS 10 Public Beta 1 ile kaldırılmıştı şimdi geri dönmüş durumda.

Dokunsal Geri Bildirim Sesleri

iOS 10 Public Beta 2’de dokunsal geri bildirim seslerinde ortaya çıkan ses çalma sorunu gideriliyor.

teknik destek