İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10 Public Beta 3 Nasıl Yüklenir?

Pazartesi günü geliştiriciler için yayınlanan iOS 10 beta 4 ün ardından bugün de iOS 10 Public beta 3 yayınlandı.

[irp posts=”9275″ name=”iOS 10 Yeni ve Yeniden Tasarlanan 100’den Fazla Emoji ile Geliyor”]

iOS’un en yeni sürümü ile birlikte heyecan verici pek çok yeni özellik kullanılabilir durumda. iOS 10 Public beta 3’ü cihazlarında beta profili yüklü kullanıcılar OTA yolu ile yani Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden veya ilk defa yüklemek isteyenler ise aşağıdaki adımları takip ederek yükleyebilirler.

[irp posts=”9313″ name=”iOS 10 Public Beta 3 Yayınlandı”]

iOS 10 Public betayı yüklemek için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

1)Apple Beta Yazılım Yükleme Programına kayıt olun

iOS 10 Public betayı yüklemek için ilk yapmanız gereken Apple’ın Beta Yazılım Yükleme Programına kaydolmaktadır . Kayıt yapmak için beta.apple.com adresine girip, Apple kimliğiniz ile oturum açmanız yeterli.

2) iOS Cihazınızı Kayıt Edin

Apple Beta Yazılım Programına kaydolduktan sonra iOS sekmesinde yer alan enroll your iOS Device bağlantısına tıklayın ve açılan sayfadaki adımlara geçin.

3) Cihazınızı yedekleyin

Eğer iOS 10’dan memnun kalmaz ve geri dönmek isterseniz mevcut iOS sürümünüzü bilgisayarınıza iTunes ile yedeklemeniz gerekiyor.
Bunun için aygıtınızı bilgisayarınıza takın ve iTunes’u açın, kenar çubuğunda Özet’i tıklayın ve açılan sayfada Şimdi Yedekle butonuna basın.

4) Cihazınıza Beta Profili Yükleyin

3. aşamayı tamamladıktan sonra iOS cihazınızdan bu bağlantıya (https://beta.apple.com/sp/betaprogram/redemption#iosdownload) tıklayın ve profili iOS cihazınıza yükleyin. Bunun için bağlantıya tıkladıktan sonra ekranınızda karşınıza çıkacak adımları takip etmeniz yeterli.

5) Cihazınızı iOS 10’a Güncelleyin
Bu işlemleri yaptıktan sonra cihazınız üzerinden Ayarlar -> Genel -> Yazılım Güncelleme menüsünden cihazınıza iOS 10 Public (halka açık) Beta’yı yükleyebilirsiniz.

Bir yorum

  1. emre özger emre özger 2 Ağustos 2016

    merhabalar 5s cihazıma geliştirici beta 4 yükledim. public beta 3 yüklemek için ne yapmalıyım? teşekkür ederim.

Yorumlar kapatıldı.