İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10 Şimdiden Cihazların %14’ünden Fazlasına Yüklenmiş Durumda

iPhone 7 ön siparişlerinde henüz resmi rakamlar açıklanmasa da rekor kırması beklenen Apple’ın bir diğer rekoruda yeni mobil işletim sürümü, iOS 10 üzerine olabilir. Yaklaşık 24 saat önce, dün Türkiye saati ile 20:00’da yayınlanan iOS 10’un şimdiden iOS cihazların %14’ünden fazlasına yüklenildiği ortaya çıktı.

teknik destek

Sonuçlar Apple tarafından paylaşılmasada Mixpanel tarafından paylaşıldı. Bu yönü ile güvenilir olduğunu üç aşağı beş yukarı resmi sonuçları yansıttığını belirtelim. Şu an itibariyle iOS cihazların %14.45’i iOS 10’la güç buluyor.

Bir karşılaştırma yapmak istersek, iOS 9’un 24 saatte %12.60’ı bulduğunu söyleyebiliriz. Yani bu yönü ile iOS 10’un çok daha cazip ve çekici olduğunu söyleyebiliriz. Yakın zamanda resmi App Store sonuçlarını duyurması beklenen Apple’ın paylaşacağı verilerde daha yüksek rakamları da göreceğimiz açık. Özellikle de iPhone 7 ön siparişlerinin teslimatının ve satışlarının başlaması ile rakamın daha bir katlanacağını belirtebiliriz.

Paylaşılan veriler ışığında şu anda iOS 9’un %81.9, iOS 8’in ise %4.46 kullanım oranına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

iOS 10’un ilk yayınlandığı sıralarda OTA yolu ile güncelleme yapan kimi kullanıcının cihazında sorunlara sebep olduğunu ancak şirketin sorunu kısa sürede çözüme kavuşturduğunu da belirtelim.

teknik destek