iOS 10 Şimdiden iOS 9’u Arkasında Bıraktı!

iOS-10-Public-Beta

iOS 10 yayınlanmasından sadece iki hafta sonrasında Mixpanel’den elde edilen verilere göre iOS 9’u arkasında bırakmayı başardı. iOS 10‘un yüklü olduğu cihaz sayısının oranı %48.16’ya ulaşmış durumda.

teknik destek

iOS 9 yüklü cihazların oranı ise şu anda %47.79 olarak görülüyor. iOS 10 bu hızla devam ederse bir aya kadar %60-70 kullanım oranına ulaşarak rekor kıracak. Ayrıca iOS 8 yüklü cihazların oranının da %4.06 olduğunu belirtelim.

ios-10-kullanim-orani-yuklu-cihaz-sayisi

iOS 10’un yayınlanmasından bu yana geçen kısa sürede elde ettiği bu başarı iOS 9’a göre oldukça hızlı. iOS 10 yayınlandıktan sadece bir gün sonrasında yüklü cihazların oranı %14.5’e ulaşmıştı. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın giderek artan yaygın satışlarıyla bu oran kısa sürede %34’ü görmüş durumda.

iOS 10’un sahip olduğu bazı hatalara rağmen bu denli hızlı yükselişi elbetteki bizler için sürpriz. Yine de gelecekte bu yükselişin devam edeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle yeni kullanım deneyimi sunan özelliklerin insanları iOS 10’a ittiğini belirtelim.

Geçen yıl Apple iOS 9’un sadece iki haftada cihazların %50’sinden fazlasında kullanım oranına ulaştığını belirtmişti. Bakalım Apple iOS 10 için böyle bir açıklamayı ne zaman yapacak, bekleyip göreceğiz. Muhtemelen şirket bunu açıklamak için dördüncü çeyrek mali görüşmelerini bekliyor.

teknik destek
error: Çok sık deneme yapıyorsun !!