İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10 Sorunları Nasıl Çözülür?

Apple Eylül ayında sunduğu iOS 10 güncellemesiyle kullanıcılarını heyecanlandırmayı başarmıştı. iPhone ve iPad kullanıcıları için birçok yenilik ve avantajlar sunan iOS 10 güncellemesi birbirinden farklı özellikleriyle teknoloji kamuoyunun ilgisini üzerinde toplamış durumda.

teknik destek

iOS 10 güncellemesi iPhone ve iPad cihazları için son derece başarılı değişiklikler sunuyor. Ancak bu durum iOS 10 güncellemesiyle yaşanan problemlerin üzerini örtmüyor.

Apple iOS 10’da oluşabilecek problemleri minimuma indirebilmek için güncellemeden hemen önce bir beta sürümü yayınlamıştı. iOS 10 beta sürümünün herkese açık bir şekilde yayınlanması Apple için ilk değil. Önceki sürümlerde de aynı politikayı izleyerek güncellemeler ile ilgili analizler hazırlayıp yayınlanacak olan işletim sistemi güncellemeleri için başarı oranını arttırıyordu. iOS 10 beta sürümü yayınlanmasına rağmen bazı problemlerin önüne geçilememiş görünüyor. Özellikle bu problemler güncellemenin kurulum aşamasında dikkat çekiyor. Peki iOS 10 kurulum problemi nasıl çözülür?

Öncelikle cihazınıza iTunes ya da iCloud üzerinden yedekleme işlemi uygulayın.

icloud-yedekleme-ssSonrasında cihazınızı USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.

Cihazınızı bilgisayarınıza tanımladıktan sonra iTunes ya da iCloud üzerinden ”geri yükle” seçeneğine tıklayın.

Kuruluma başlamadan önce iTunes ya da iCloud” üzerinden ”iPhone’umu Bul” seçeneğini pasifize ediniz. Sonrasında cihazınız için iOS 10 yükleme ya da iOS 10 tekrar yükleme işlemi yapabilirsiniz.

Cihazınızda iOS 10 ile ilişkili hataların çözümü için tavsiye edilen en basit ve en iyi yöntem olarak görülüyor. iOS 10 güncellemesi almış olan cihazınızı bu işlemler sayesinde yeniden güncelleyebilir ve cihazınızın daha başarılı bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

müşteri hizmetleri