İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10, Uygulamalar İçin 64 Bit Uyarısı Veriyor

Apple, ilk defa 2013 yılında iPhone 5s’te 64 bit işlemci kullanmıştı. iPhone 5s’in tanıtıldığı günlerde uygulama geliştiricilere uygulamalarını 64 bite uyumlu yapmalarını istemişti. Geliştiricilerin çoğu uygulamalarını yeni işlemciye uyacak şekilde güncellerken bazıları hala bu güncellemeyi yapmadılar.

teknik destek

Bugüne kadar uygulamaların 64 bit işlemciye uyumluluğu konusunda geliştiricileri uyarma dışında bir şey yapmayan Apple’ın tavrı iOS 10 ile birlikte değişmiş görünüyor. iOS 10 yüklü cihazlarda uygulamaların açılış ekranlarında 64 bit olarak güncellenmediği, iOS 10 için en iyi duruma getirilmediği ve sistem performansını olumsuz etkileyeceği konusunda uyarı vermeye başladı.

IMG_0081

Apple’ın iOS 10 beta 1 den başlayarak böyle bir yola başvurması aslında geliştiriciler için bir yaptırım olarak değerlendirilebilir. Çünkü uygulamalarda bu uyarının bulunması uygulamaların yüklenme ve kullanım oranları epeyce düşürecek.

Uyarı bir defa ekranda görünüp tamam butonuna dokununca kayboluyor olsa da geliştiricilerin iOS 10 final sürümüne kadar uygulamaları için 64 bit desteği sağlamaları gerektiğini düşünüyoruz.

müşteri hizmetleri