İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10 ve iOS 9.3.2 Pil Kullanımı Karşılaştırması

Apple, Eylül ayında yayınlayacağı büyük güncelleme olan iOS 10’un testlerine devam ediyor. Geçen hafta ikinci betasını yayınlanan bu büyük güncelleme için artık halka açık olarak da testler gerçekleşmekte.

İlk betasını bizim de test ettiğimiz iOS 10’u pek çok kullanıcı beğendi. Fakat ilk beta olması nedeniyle iPhone 6s öncesi cihazlarda bir çok hata ortaya çıktı. Bu sebeple iOS 9.3.2’ye geri dönenler oldu.

[irp posts=”8359″ name=”iOS 9.3.2 ve iOS 10 Beta 2 Performans Karşılaştırması”]

Bizim iOS 10’un ilk betası ile ilgili en önemli tespitimiz pil ömrü olmuştu. iOS 10’da gerçekten pil ömrü konusunda aşama kaydedilmişti. Apple, 3 haftalık test sürecinde tespit ettiği hataları düzelterek ve pil konusunda biraz daha iyileştirme yaparak ikinci betayı yayınladı. (iOS 10 beta 2 ile Public betanın aynı olduğunu belirtmek isteriz. )

Peki iOS 10 beta 2’de ilk betaya göre gerçekten aşama kaydedilmiş mi? Batarya konusunda bir iyileşme söz konusu mu ? iOS 9.3.2 mi yoksa iOS 10 beta 2 mi ? EverythingApplePro isimli YouTube kanalı iOS 10’un beta 2 ile iOS 9.3.2 ‘yi hız ve pil kullanımı açısından karşılaştırmış. Bu karşılaştırmayı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler.