İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10 ve MacOS 10.12 Daha Tanıtılmadan Test Edilmeye Başlandı

iOS 10 ve MacOS 10.12 bu akşam 20.00 sularında tanıtılmaya başlayacak. Pek çok Apple hayranı gibi biz de bu iki yeni sürümü merakla bekliyoruz.

iOS 10 ile ilgili kuşkusuz pek çok iddia ortaya atıldı. Bunlardan birisi olan Dark mode ( karanlık mod) özelliği neredeyse kesinleşti. MacOS 10.12 için de ise akıllı asistan Siri’nin gelmesi neredeyse kesinleşti. Her iki işletim sistemi için de diğer özelliklerin neler olduğunu bir kaç saat sonra göreceğiz.

iOS 10 ve MacOS 10.12 tanıtıldıktan sonra tahminen Türkiye saati ile 22-23.00 sularında geliştiricilere sunulacak. Fakat henüz geliştirilerek sunulmadan testler başladı. Bir kaç aydır yapılan testlerde kullanılan cihaz sayısı son bir kaç gündür yoğunlaştı.

image

9to5Mac sitesine yapılan ziyaretlerin analizleri sonucunda iOS 10 yüklü cihazlar toplam iOS cihazların %0.2 sini oluşturuyor. Bu oran geçen yıllara göre biraz fazla. Bu belki de iOS 10’da pek çok yeni özelliğin geleceğinin kanıtı olabilir.

image

Mac ziyaretçiler ile ilgili yapılan analizde ise MacOS 10.12 kullanıcılarının toplam Mac ziyaretçilerinin %0.2 sini oluşturduğu görülüyor.

Test cihazlarının yoğun olarak giriş yaptıkları şehirler Sunnyvale, San Francisco ve tabii ki Cupertino.

iOS 10 ve MacOS 10.12 ilk olarak geliştiricilere sunulacak. Halka açık (public ) betanın ne zaman çıkacağı belli değil. Apple Foni ekibi olarak biz sizlere geliştiriler için sunulacak iOS 10 betayı deneme fırsatı sunacağız. Böylece ilk deneyenlerden birisi siz olacaksınız. Bizi takip etmeye devam edin.