İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10 ve macOS Sierra ile Yenilenen Fotoğraflar Uygulaması Oldukça Akıllı!

iOS 10 ve macOS Sierra ile birlikte gelişmiş, çok fazla özelliği bünyesinde barındıran bir Fotoğraflar uygulamasına merhaba dedik. İlk bakışda böyle bir değerlendirme yapılsa da uygulamanın derinine inildiği zaman aslında çok daha fazlasını yapabilen oldukça akıllı bir Fotoğraflar uygulaması ile karşı karşıya olduğumuz görülüyor.

[irp posts=”7572″ name=”Gizli iOS 10 Özellikleri ve Değişiklikleri”]

Bir Reddit kullanıcısı olan vista980622, Fotoğraflar uygulaması üzerinde daha fazla ayrıntıyı keşfetmiş ve bunu paylaşmış. Öyle ki uygulama toplamda 7 yüz ifadesini ayırt edebiliyor. Bunlar, aç gözlü, nötr, çığlık atan, gülümseyen, sürpriz ile karşılayan ve şüpheli yüz ifadeleri. Fotoğraflar uygulaması bu ayrımı yapabilmek için kütüphanede genel bir tarama yapıyor ve daha sonra bulduğu tüm yüzleri bu yüz tiplerine göre kategorize ediyor.

Fotoğraf ve meta etiket verileri ile üretilen Anılar özelliği de 33 farklı kategoriye göre oluşturuluyor. Bunlar; anılar, geçmiş anılar, rutin anılar, özel gün kutlama anıları, bağlamsal anılar, Crowd, tatil, ilgili yer, yakın çevre, yeni bağlamsal anılar, kişinin en iyi doğum günü anısı gibi gibi.

Son olarak, yeni Fotoğraflar uygulaması nesneler için arama özelliğine sahip. Bu özellik sayeside 432 sahne ve nesne türü üzerinden fotoğraf aratabilirsiniz. Gelecekte, yeni iOS 10 ve macOS Sierra beta sürümleri ile Apple’ın yeni eklemeler yapması ve mevcut eklemeler üzerinde çıkartmalar yapması olasıdır.