İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10 ve OS X 10.12 ile Fotoğraflar Uygulamasında Büyük Gelişmeler Olacak

Analist Mac Otakara’ya göre, Apple iOS 10 ve OS X 10.12 ile Fotoğraflar uygulamasına çeşitli özellikler getirmek için çalışmalar yapıyor. Üstelik bu özellikler küçümsenecek özellikler olmayacaklar.

Analistin yayınladığı raporda, Apple‘ın fotoğrafları rahatça işlenmesinin önünü açmayı planladığı belirtiliyor. Yani herhangi bir fotoğrafı, Fotoğraflar uygulaması üzerinden EXIF bilgilerini görebilecek ve görüntünün tamamını veya bir bölümünü rahatlıkla işleyebileceksiniz. Ancak bu yeteneğin iOS ve OS X‘e gelip gelmeyeceği net değil.

iPhoto uygulaması, 2015 yılında OS X’den ve 2014 yılında iOS platformlarından kaldırılmıştı. Apple tüm işlevsel yetenekleri sadece Fotoğraflar uygulaması üzerine yüklemişti. Son detaylara bakılacak olursa, Apple’ın Fotoğraflar uygulamasını daha iyi hale getirmeyi planladığı görülüyor.

Hafta başında, OS X 10.12 için bir başka haberde, akıllı asistan Siri‘nin OS X’e geleceği yönünde olmuştu. OS X’e Siri’nin gelmesi ile sistem ayarlarının hızlı bir şekilde yapılması, soruların cevaplanması ve daha fazlasının önü OS X için de açılmış olacak.

Her zaman olduğu gibi, Apple Hazirana yında gerçekleştireceği WWDC 2016 (Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı 2016) ile yeni iOS 10 ve OS X 10.12’yi tanıtacak ve geliştiricilerin kullanımına sunacak. Ve yine her zaman olduğu gibi, bu sonbaharda final sürümlerini yayınlayacak.