iOS 10 Yayınlandı! İşte iOS 10 ile Gelen Tüm Yenilikler

9- iCloud Masaüstü Dosya Erişimi

müşteri hizmetleri

sa

iOS 10’da artık masaüstünden attığımız belge ve verilere iOS cihazımız üzerinden erişebiliyoruz.

10-Notları Paylaşın

sa

Notlarla ilgili gelen bir yenilikle notlarınızı artık kişilerle paylaşabileceksiniz.Paylaştığınız notu paylaştığınız arkadaşınızla beraber ortak bir şekilde düzenlemeler yapabileceksiniz.

11-Daha Güçlü FaceTime Bağlantıları

asdadasd

Apple FaceTime ile ilgili de bir takım çalışma yürütmüş.Artık biraz daha stabil hızlı ve FaceTime bağlantıları kurabileceksiniz.

12-Apple Watch Artık iPhone Üzerinden Çok Daha Fazla Özelleştirilebilir

dsadada

Apple Watch artık iPhone üzerinden daha fazla özelleştirilebilecek.Bunlardan birine örnek verecek olursak artık kadranları iPhone’umuz üzerinden ayarlayabileceğiz.

13- Mail, Kişiler, Takvim Artık Aynı Seçenekte Değil

asasdasd

iOS 10 ‘nun altındaki iOS sürümlerinde Mail,Kişiler,Takvim aynı seçenek üzerindeydi.iOS 10 ile Apple tarafından bu durum bozulmuş ve ayrı ayrı seçeneklere taşınmış.

14-Web’de Apple Pay

asdadad

Apple’ın ödeme sistemi olan Apple Pay artık Web üzerinde de kullanılabilecek.

15-Yeni Tasarımıyla Kişiler

ller

Kişiler bizi yeni hoş tasarımıyla karşılamayı unutmuyor.

16-Video Kalite Seçimi

Ayarlar > Video yolunu takip ettiğinizde burada yeni seçeneklerle karşılaşacaksınız.Burada video kalitesini artık isterseniz internet hızınıza göre ayarlayabileceksiniz.

17-Yeni Tasarımıyla Kontrol Merkezi kontrol merkezi

Kontrol merkezi iOS 10 ile beraber yeniden tasarlandı.Butonlar yeni renklerine büründü.AirPlay menüsü yeniden düzenlendi. Artık arkaplanda çalan medyayı sağ kaydırdığımızda bizi karşılıyor. Ayrıca medyayı hızlı bir şekilde altta bulunan seçenek aracılığıyla AirPlay olarak aktarabiliyorsunuz.

18-Yeni 3D Touch Kısayolları

image

iOS 10 ile bizi yeni 3D Touch kısayolları karşılıyor.Bu yeni kısayolları kontrol merkezi üzerinde görebiliyoruz.Örneğin El fenerinin yoğunluğunu ayarlayabiliyoruz, hızlı bir şekilde sayaçı başlatabiliyoruz, hesap makinesindeki yaptığımız en son işlemin sonucunu hızlı bir şekilde kopyalayabiliyoruz.Fotoğraflarda ise fotoğraf çek, ağır çekim, video kaydı, selfie çekimi yapabiliyoruz.

19-Yeni Bildirim Merkezi

image

Bildirim merkezi bizi yeni hoş tasarımıyla karşılıyor.Bazı 3D Touch seçeneklerini de içinde barındırıyor.

20-Yeni Widgetler

image

Ana ekran üzerinde iseniz sağa doğru kaydırdğımızda bizi siri önerileri karşılıyordu.Artık burada Widgetleri de görebileceğiz.

müşteri hizmetleri

Yorumlar kapalı.