iOS 10’da Aldığınız Mesajlara Tepkileri Nasıl Ekleyebilirsiniz? Cevabı Haberimizde!

ios-10-imessage

iOS 10‘un hayatımıza girmesiyle birlikte pek çok şey değişti. Değişmekle kalmadı daha da kullanılabilirlik noktasında ilerleyiş gösterildi. Apple’ın zaten mobil işletim sistemi iOS’un öne çıkan en önemli yönü de bu. iOS 10‘la da şirketin bunu arttırmış olması kullanıcılar arasında memnun edici olarak görülüyor.

teknik destek

iOS 10’un pek çok yeniliği beraberinde getirdiğini zaten hepiniz biliyorsunuz. Ancak emin olun pek çok kişi bu özelliklerden habersiz. Apple’ın iOS 10’la en çok eğildiği taraflardan birisi de Mesajlar uygulaması üzerine. iMessage’ı daha da kullanılabilir hale getiren şirket sanılandan daha fazlasını kullanımımıza sunuyor diyebiliriz.

Bunlardan birisi de Mesajlar uygulaması için iMessage üzerine getirilen mesaj tepkileri özelliği. Gelen mesajlara veya gönderdiğiniz mesajlara kalp, beğenme, beğenmeme, gülme tepkisi, ünlem veya soru işareti gibi eklemeler yaparak tepkinizi kolayca gösterebiliyorsunuz. Bunun nasıl yapabileceğinizin cevabı ise yazımızda.

Adım 1: Öncelikle yeni bir mesaj aldığınızı farzedelim. Hemen Mesajlar uygulaması üzerinden mesajı açın.

img_5588

Adım 2: Mesaj balonunun üzerine biraz sert ve hafif uzun basın. Ekrana mesaj ifadelerinin geldiğini göreceksiniz. Herhangi birisini seçip üstüne dokunun. İşte hepsi bu kadar!

img_5589

img_5590

Mesajlaştığınızı kişiye anında mesaj ifadeniz gidecektir. Bu özelliğin sadece iMessage ile çalıştığını unutmayın.

İyi eğlenceler!

müşteri hizmetleri