İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10’da El Fenerinin Parlaklığı Nasıl Ayarlanır?

iOS 10’un 3D Touch ile birlikte hayatımıza kattığı pek çok yenilik mevcut. Apple iOS 10’la 3D Touch yeteneğini eşsiz bir şekilde geliştirdi. Uygulama içi ve ana ekranda 3D Touch’ın kullanılmasının yanısıra Bilirim Merkezi ve Kontrol Merkezi’nde de 3D Touch’ı kullanmak mümkün.

teknik destek

Kontrol Merkezi’nde el feneri simgesini 3D Touch ile kullanarak da parlaklığı ayarlayabilirsiniz. Parlak, Normal ve Az Işık olarak el fenerinin parlaklığını rahatlıkla seçebilirsiniz. Bu yazımızda bunu nasıl yapabileceğinizi sizinle paylaşacağız.

Adım 1: Kontrol Merkezi’ni ekranın alt kısmından yukarıya doğru çekme hareketi yaparak açın.

ios-10-kontrol-merkezi

Adım 2: Gelen Kontrol Merkezi Ekranı’nın sol alt köşesinde yer alan el feneri simgesine biraz baskılı dokunun. Parlak Işık, Normal Işık ve Az Işık seçenekleri ekrana gelecektir. Dilediğiniz ışık miktarı için seçim yapabilirsiniz.

ios-10-el-feneri

Seçtiğiniz ışık miktarına bağlı olarak, flaş parlaklıklığı değişecektir. Özellikle yüksek ışık miktarının gerekmediği durumlarda az ışık miktarının oldukça tatmin edici olduğunu söyleyelim. Kontrol Merkezin’de 3D Touch yeteneğini ayrıca Zamanlayıcı, Hesap Makinesi veya Fotoğraf Makinesi simgeleri üzerinde de kullanabilirsiniz.

teknik destek