iOS 10’da Fotoğraf ve Videolar Nasıl Gizlenir?

iOS 10’da Fotoğraf ve Videolar Nasıl Gizlenir?

iOS 10 güncellemesinin ardından kullanıcılar birçok yenilik ile karşılaştı. iOS güncellemelerinin genelinde daha çok pratik ve basit değişiklikler tercih ediliyor. Aynı zamanda yeni güncellemeyi takip eden sürümlerde bu değişiklikler üzerinde kullanıcılardan gelen talep ve şikayetlere göre değişiklikler uygulanabiliyor. Bu durum Apple’ın kurumsal kimliğini ortaya koyması açısından önemli bir ayrıntı.

teknik destek

Akıllı telefonlar, giderek daha da kişiselleşen teknolojik birer objeye dönüşüyor. Bu durum birçok açıdan olumlu olarak değerlendirilebilir. iOS 10 güncellemesi ile birlikte iPad ve iPhone cihazlarınızda video ve fotoğraflarınızı pratik bir şekilde gizlemeniz mümkün.

2016-09-05_19-18-10

Cihazınızdan videolar ya da fotoğraflar bölümüne girerek gizlemek istediğiniz içeriği seçin. Sonrasında paylaş seçeneğine tıklayın ve gizle (hide) butonuna tıklayın. Hemen ardından karşınıza çıkacak onay penceresini onaylayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

41

Gizlemiş olduğunuz video ve fotoğraflara albümler klasörü içerisinde yer alan ”gizli” ibareli dosyadan ulaşabilirsiniz. Ayrıca gizli video ve fotoğraflarınız spotlight arama sonuçlarında da yer alacaktır. iOS 10 sizlere video ve fotoğraflarınızı iyi bir düzeyde gizleme imkanı sağlıyor.

teknik destek

7 Comments

 1. fatoğrafları gizlesekte film rulosunda görünmeye devam ediyor. Fotografların film rulosunda gizlenmesini nasıl sağlıyoruz ?

 2. Korku anında kafasını kuma sokarak gizlenen devekuşunu model almış bir uygulama biçimi, zaten arkadaşlarımızda yeterli olmadığını belirtmişler.

 3. Her yönüyle rakipsiz bulduğum bu telefonda bu özellik nasıl olmaz.Çok basit sadece şifre koymak istiyorum o kadar.Çok basit cihazlarda bile var .

 4. Gizleme yapsam bile film rulosunda gözüküyor..
  Oradan silince gizlidende siliniyor..
  🙁

 5. İnsan bi şifre falan koyar. Bu nasıl bir gizleme? Ayrı bir album açmaktan bir farkı yok. Bir de “gizleme” diyerek insanları kandırıyorsunuz.

 6. @AppleFoni böyle bir saçmalık Yok birde bunu applefoni yapıyor ya. Bunun neresi gizleme herkes görebildiği bir dosya nasıl gizli.

  1. Sizin için yeterli bir gizleme olmayabilir, ancak yine de bir gizleme olarak değerlendirilmeli. Görselde de görüldüğü gibi menüde ”hide” bulunuyor. Yalnızca Applefoni değil, bunu ilk olarak Apple gizlemek olarak değerlendirmiş gördüğünüz üzere.

Comments are closed.

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!