İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10’da Fotoğraflar Uygulamasının Yepyeni Özellikleri Nasıl Kullanılır?

ios 10 fotoğraf uygulaması her zamankinden daha akıllı. Uygulama fotoğraflar içinde nesneleri aramaya ve yüzlerini tespitine izin veriyor. Geziden kalan en iyi anılarınızı paylaşmak için videolar oluşturmak ister misiniz ? iOS 10 fotoğraflar uygulaması bunu otomatik yapıyor. iOS 10’daki yeni fotoğraflar uygulamasını nasıl kullanacağınızı öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.
1. İnsanları, Nesneleri ve Yerleri Arama

teknik destek

iOS 10’da Apple bize çektiğiniz fotoğraflardan içinde Siri arama algoritması sayesinde 4000’den fazla nesneleri arama imkanı tanıyor. Bunu yapmak İçin herhangi bir sekmede iken “Ara” düğmesine dokunun yer, insan yada nesneleri aramaya başlayın.

Fotoğraflarınız aradığınız herhangi nesneyi içeriyorsa arama terimi için kategori sayfalarını göreceksiniz.

img_0686

2. Yeni Anılar Sekmesi

Fotoğraflar uygulamasında yeni bir “Anılar” sekmesi bulunmakta. Burada yine Siri arama algoritması sayesinde uygulama otomatik olarak “anılar” ı oluşturur. Anılarınız tarihe ve seyahat ettiğiniz yere göre gruplanır.

img_0687

3. Otomatik Videolar Oluşturma

Anılar sekmesine girdiğinizde üstte otomatik olarak oluşturulmuş bir video görürsünüz. Bu videoda albümdeki tüm iyi fotoğraflar, canlı fotoğraflar ve videolar bulunuyor. İsterseniz temayı, arka plan müziğini değiştirebilir ve yeni resimle ekleyerek videoyu uzatabilirsiniz. Bunu yapmak İçin video açılınca sağ köşedeki düzenleye tıklayın.

img_0690

4. Taranan Yüzleri İsimlendirme

iOS 10 fotoğraflar uygulaması yüzleri tarar ve aynı yüzlere ait resimleri gruplandırır. Ancak isimlendirme kısmını sizin yapmanız gerekir. Bunu yapmak için Albümler bölümüne gidin kişilere dokunun. Bir kişiye ait tüm fotoğrafları görmek için bir yüze dokunun. Sonra bu yüze bir ad vermek üstte yer alan “Ad ekle” yazan yere tıklayın.

img_0689

Hatta favori olarak yüzleri ekleyebilirsiniz. Bir yüze ait resimlerin en altına inerek favori olarak ekle demeniz yeterli.

Okuduğunuz için teşekkürler. Yazımızı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Bir başka iOS 10 rehberinde görüşmek üzere.

teknik destek