iOS 10’da Güncel Olmayan Uygulamalar İçin iPhone’u Yavaşlatabilir Uyarısı Geldi

img_0712

iOS 10 beta test süresince Apple 64 bit işlemciye göre güncellenmeyen uygulamalar için bu uygulama 64 bit desteklemiyor uyarısını eklemişti. iOS 10 final sürümünün yayınlanmasından sonra bu uyarı değişmiş görünüyor.

teknik destek

Apple, ilk defa 2013 yılında iPhone 5s’te 64 bit işlemci kullanmıştı. iPhone 5s’in tanıtıldığı günlerde uygulama geliştiricilere uygulamalarını 64 bite uyumlu yapmalarını istemişti. Geliştiricilerin çoğu uygulamalarını yeni işlemciye uyacak şekilde güncellerken bazıları hala bu güncellemeyi yapmadılar.

img_0711

Apple, 2015 yılında bütün geliştiricilere uygulamalarını 64 bit işlemciye uyumlu hale getirmeleri için uyarıda bulunmuştu. iOS 10 test sürecinde 64 bit uyumlululuğu olmayan uygulamalar için “Bu uygulama 64 bit olarak güncellenmedi. iOS 10 için en iyi duruma getirilmedi. Onu kullanma sistem performansınızı etkileyebilir” uyarısını eklemişti. Geliştiriciler için yaptırım anlamına gelen bu uyarı iOS 10 final ile birlikte sertleşti.

Apple’ın yeni uyarısı “Bu uygulama iPhone’unuzu yavaşlatabilir. Bu uygulamanın geliştiricisi, uyumluluğunu arttırmak için uygulamayı güncellenmelidir.” Bu uyarı geliştirilere belki de son bir mesaj olarak eklendi. Çünkü Apple, yakında App Store’u güncellenmeyen uygulamaları kaldırmayı planlıyor.

müşteri hizmetleri