iOS 10’da iPhone Size Arayan Kişiyi Söylüyor

img_1081

13 Eylül’de yayınlanan iOS 10 büyük yeniliklerle geldi. Yenilenmiş kilit ekranı, mesajlar uygulamasına gelen yepyeni özellikler, interaktif bildirimler bunlardan bazıları.

teknik destek

Sizlere iOS 10 ile gelen yenilikleri farklı yazılarımızda tanıtmıştık. Apple’ın tanıtımda bahsetmediği bir çok özellik yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Bu gizli özelliklerden biri de aramaları duyur özelliği.

Aslında bu özellikten bir kaç gün önce bir takipçimizin sorusuna kadar haberimiz yoktu. Küçük bir araştırma ile Apple’ın aramaları duyur özelliğini iOS 10 ile sunduğunu gördük. Bu özelliği aktif ederseniz iPhone size arayan kişinin kim olduğunu söylüyor. Tabiki rehberde kayıtlı ise.

Bu her zaman iyi bir şey olmayabilir. Ama kulaklık kullanırken, arabada Bluetooth’a bağlı iken işe yarar bir özellik. Çünkü kulaklık takılı iken çoğu zaman kim olduğuna bakmadan cevap veririz. Bu özellik sayesinde kimin aradığından haberimiz olduğu için eğer konuşmak istemiyorsak sessize almayı tercih edebiliriz.

Sözü fazla uzatmadan bu ayarı nasıl yapacağımızdan bahsedeyim :). Ayarlar> telefon> aramaları duyur bölümüne girip tercihimizi yapmamız yeterli.

img_1078 img_1079

müşteri hizmetleri

1 Comment

Comments are closed.